bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 14 lutego 2012
  • wyświetleń: 3080

Rajdowcy na start, rusza sezon

8. Rajd LOTOS Baltic Cup, który odbędzie się w dniach 17 - 19 lutego w okolicach Trójmiasta, rozpocznie rywalizację w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla LOTOS - Subaru Poland Rally Team są to szczególne zawody, rozgrywane na domowym terenie jego głównego Partnera, Grupy LOTOS. Reprezentanci L-SPRT, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, wraz z całym Zespołem liczą na udaną inaugurację sezonu i przystępują do tegorocznych zmagań mocno zmotywowani oraz bogatsi o sezon startów w kraju i za granicą.

LOTOS - Subaru Poland Rally Team


LOTOS - Subaru Poland Rally Team


LOTOS - Subaru Poland Rally Team


Kręte trasy kaszubskiej rundy RSMP zawsze słynęły z technicznego charakteru. W tym roku na zawodników czeka 13 oesów, a poza dobrze znanymi klasykami pojawi się kilka nowych prób. W myśl nowych regulaminów ich łączna długość przekroczy 180 kilometrów, co jest jedną z najważniejszych zmian w cyklu RSMP 2012. Sporym modyfikacjom ulegnie także otwierający zawody odcinek, rozegrany na terenie hali Ergo Arena. Niewiadomą pozostaje pogoda, choć mając w pamięci ubiegłoroczną edycję rajdu, można się spodziewać prawdziwie zimowych warunków.

- Rajd LOTOS i jego ciekawe trasy zawsze mocno mnie motywowały do szybkiej jazdy. Techniczne partie, pokonywane po śniegu i lodzie to coś, na co już od dawna czekamy. Jesteśmy spragnieni rywalizacji i spróbujemy wykorzystać wszystkie tricki, których nauczył nas Urmo Aava. Będziemy się starali pojechać jak najlepiej i dać powody do satysfakcji naszym Partnerom: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO, a także fanom motorsportu - mówił Wojtek Chuchała.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni po bieszczadzkich testach. Teraz czekają nas jeszcze kolejne, więc przed Rajdem LOTOS przejedziemy dużo kilometrów. Mamy nadzieję, że uda się dobrze rozpocząć sezon w domowym rajdzie Grupy LOTOS. Liczymy także na rywalizację w prawdziwie zimowej aurze. Mimo ujemnych temperatur, postaramy się zapewnić całemu Zespołowi, naszym Partnerom i kibicom wiele emocji. Do zobaczenia w Gdańsku! - uzupełnił Kamil Heller.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.