bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 10 lutego 2012
  • 14 lutego 2012
  • wyświetleń: 5081

200 uczestników Pucharu Reksia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

12 lutego w Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej odbyła się pierwsza edycja zawodów o Puchar Reksia w narciarstwie zjazdowym.

Pomysł zorganizowania masowych zawodów narciarskich dla dzieci zrodził się w bielskim Klubie Sportowym Live. Zdaniem Piotra Ilewicza szefującego Klubowi, takiej imprezy brakowało w Bielsku Białej od lat. "Wykorzystanie postaci Reksia jako symbolu i swego rodzaju patrona dziecięcego współzawodnictwa sportowego to wspaniały pomysł" twierdzi Helena Filek Marszałek - żona twórcy postaci słynnego psa.

I Narciarski Puchar Reksia - luty 2012


Przy wspaniałej pogodzie i perfekcyjnie przygotowanej trasie, na starcie slalomu giganta stanęło dwustu uczestników - dziewcząt i chłopców z roczników od 2007 i młodszych do 1999. Gro małych sportowców reprezentowało Bielsko Białą i okolice, jednak nie zabrakło uczestników z innych stron Polski przebywających na feriach zimowych, czy takich, którzy przyjechali specjalnie na tę imprezę na przykład z Zakopanego.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku Białej - współorganizatora Pucharu i Beskidzkiego Komitetu Olimpijskiego. Uczestników zaszczyciła także swoją obecnością Helena Filek Marszałek z zachwytem obserwująca rywalizację. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę okolicznościowe numery startowe.

Zwycięzcy dumnie schodzili z podium z "Reksiowymi" medalami i upominkami. Organizatorzy nie zapomnieli także o uhonorowaniu licznych sponsorów, którzy zostali obdarowani pamiątkowymi "VIP-owymi" numerami startowymi.

Wszystko, co działo się w Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż w ramach Pierwszego Pucharu Reksia obserwował osobiście sam Reksio, rozchwytywany przez spragnione pamiątkowych fotek dzieciaki i rodziców, którym przypomniały się czasy ich młodości. Na zakończenie Reksio obiecał wszystkim dzieciom, że spotka się z nimi za rok na kolejnej edycji Pucharu, co wywołało niekłamany wybuch dziecięcego entuzjazmu. Był on zdaniem wszystkich najlepszym podsumowaniem tej imprezy.

Piotr Barszczowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj