bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 26 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2633

[WIDEO] Turniej Super Seria Skrzaty by Babolat w Śląskim Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

W dniach 18-22 stycznia Pszczyna była prawdziwą tenisową stolicą Polski. W tym okresie rozgrywany był w Śląskim Centrum Tenisa prestiżowy turniej Super Seria Skrzaty by Babolat.64 najlepszych zawodników i zawodniczek z całej Polski stawiło się do Pszczyny, by walczyć przez 4 dni o zawodnicze kontrakty z firmą Babolat. Sponsor turnieju - Babolat Polska, prócz zawodniczych kontraktów dla wszystkich półfinalistów, ufundował również dla 64 zawodników turnieju głównego pamiątkowe bluzy tenisowe, zaś dla uczestników eliminacji - koszulki firmowe.

Obsada turnieju dorównywała randze mistrzostw Polski, zaś najlepszym wśród najlepszych okazał się:
  • Hugo Kwaśniewski z klubu Angie (czyt: Endżi) Puszczykowo, który w finale wygrał ze świeżo upieczonym mistrzem Polski Jakubem Jędrzejczakiem z BKT Advantage,
  • wśród dziewczyn zwyciężyła Monika Stankiewicz reprezentująca klub GAT Gdańsk, która w finale pokonała Amelię Ciesielczyk z klubu Sport Olsztyn.


Pary półfinałowe uzupełniali: Jakub Tomasiak z Żywca i Marcin Andrzejczak z Łodzi oraz Oriana Gniewkowska z Sopotu i Martyna Mackiewicz z Gdańska.

W grze podwójnej zwyciężyli: Hugo Kwaśniewski z Marcinem Andrzejczakiem oraz Amelia Ciesielczyk z Orianą Gniewkowską.

Młodzi zawodnicy mogli poczuć się w Pszczynie jak prawdziwe gwiazdy światowego tenisa. Turniej rozgrywany był na profesjonalnej nawierzchni wielkoszlemowego turnieju Australian Open - Rebound Ace Grand Slam, po meczach zawodnicy udzielali profesjonalnych wywiadów na tle prawdziwej ścianki prasowej, zaś posilać mogli się w restauracji klubowej usytuowanej bezpośrednio przy kortach.

Mecze turniejowe stały na niezwykle wysokim poziomie, poziom wyszkolenia i przygotowania zawodników pozwala nam z optymizmem patrzeć na przyszłość polskiego tenisa. Z pewnością z wśród uczestników turnieju w Pszczynie wyrośnie nie jedna następczyni Agnieszki Radwańskiej i następcy Łukasza Kubota czy Jerzego Janowicza.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj