bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 9 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1434

Amerykanka Gina Mancuso dołączyła do BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Początek każdego roku to dla wielu klubów siatkarskich możliwość poprawienia sytuacji kadrowej w swoich zespołach. Z takiej możliwości postanowił skorzystać również Bialski Klub Sportowy SA, który zdecydował się na zatrudnienie nowej siatkarki.

Gina Mancuso - nowa zawodniczka BKS Profi Credit B
Gina Mancuso - nowa zawodniczka BKS Profi Credit Bielsko-Biała · fot. BKS Profi Credit Bielsko-Biała


Wybór padł na 27-letnią Amerykankę Ginę Mancuso, która dała już się poznać polskiej publiczności przez rok gry dla zespołu z Dąbrowy Górniczej. Amerykańska siatkarka ma za sobą występy w Rabicie Baku, z którą wywalczyła Mistrzostwa Azerbejdżanu. Następnie przeniosła się do Dąbrowy Górniczej, a po sezonie spędzonym w Polsce powędrowała do Bundesligi, gdzie w barwach Dresdner SC zdobyła Mistrzostwo Niemiec. Ostatnim klubem Giny był portorykański Leonas De Ponce.

Transfer Mancuso do BKS Profi Credit Bielsko-Biała dokonał się z inicjatywy Andrzeja Sanojcy, właściciela firmy ASG, który zwrócił się do klubu z propozycją powrotu w grono sponsorów klubu na zasadzie wsparcia konkretnego działania. W związku z tym firma ASG znalazła się ponownie w gronie sponsorów klubu, a przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na kontrakt Giny Mancuso.

- Transfer Giny do naszego klubu spowoduje, że rywalizacja w gronie przyjmujących będzie jeszcze bardziej zacięta. Jesteśmy pewni, że wpłynie to pozytywnie nie tylko na wyniki uzyskiwane w tym sezonie, ale również na rozwój sportowy wszystkich naszych zawodniczek. Chcieliśmy podziękować Panu Andrzejowi Sanojcy za umożliwienie nam tego transferu. Bez niego i firmy ASG to wzmocnienie nie byłoby możliwe - mówi Jacek Zięba, członek Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego SA.

Z transferu zadowolony jest również trener BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Tore Aleksandersen. - Wybraliśmy Ginę, ponieważ potrzebujemy solidnej zawodniczki w naszym zespole, która sprawi, że nasze przyjęcie zagrywki i gra w defensywie będzie lepsza. Gina jest znakomitą, wszechstronną zawodniczką, która wniesie dużo jakości do naszego zespołu. Jej przyjście da nam większe pole manewru, jeśli chodzi o zmianę pozycji niektórym siatkarkom, a nawet pozwoli innym zawodniczkom na grę w innych zespołach - stwierdził norweski szkoleniowiec.

Najprawdopodobniej nie jest to ostatnia zmiana w składzie bielskiej drużyny na początku 2018 roku. Niestety kontuzja rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz okazała się groźniejsza niż mówiły pierwsze doniesienia. Marlenę czeka kilka tygodni przerwy w treningach, przez co w najbliższych meczach nie będzie mogła ona pomóc swojej drużynie. W związku z tym klub poszukuje nowej rozgrywającej, która mogłaby pomóc zespołowi zarówno podczas treningów, jak i meczów Ligi Siatkówki Kobiet.

Niewykluczone także, że w najbliższym czasie BKS Profi Credit Bielsko-Biała opuszczą zawodniczki, które mają najmniejsze szanse na grę w tym sezonie. - Rozważamy wypożyczenie bądź transfery niektórych zawodniczek, bo nie chcemy zatrzymywać ich rozwoju. Mamy nadzieję, że gra w innych klubach pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności i nabrać niezbędnego doświadczenia - tłumaczy Andrzej Pyć, Prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA.

BM / bielsko.info
źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.