• 29 maja 2017
  • wyświetleń: 2151

PTS Janosik wygrywa turniej "Olimpijskie Nadzieje" w Wiśle

PTS Janosik wygrał drużynową klasyfikację turnieju Olimpijskie Nadzieje, który odbył się w Wiśle 28 maja. Indywidualnie młodzi zawodnicy PTS Janosik wygrywali w sześciu kategoriach.

PTS Janosik
Zawodnicy PTS Janosik · fot. PTS Janosik

W turnieju w Wiśle udział wzięło 300 zawodników (rocznik 2005 i młodsi) z 36 klubów z Polski, Słowacji Czech i Białorusi. W klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjni okazali się gospodarze - PTS Janosik. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały zespoły Budowlanych Sosnowiec oraz KOKA Jastrzębie.

W klasyfikacjach indywidualnych zawodnicy Janosika wygrywali 6 razy. Najlepsi w swoich kategoriach byli: Marika Moś, Leon Ligęska, Miłosz Różański, Paweł Bijak, Miłosz Jakielaszek i Michał Chmielniak. Ponadto zawodnicy Janosika zajęci sześć drugich i jedenaście trzecich miejsc.

Turniej rozegrany został w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Jego organizatorem był PTS Janosik Bielsko-Biała. Impreza została dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.