bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 4 listopada 2011
  • 5 listopada 2011
  • wyświetleń: 2166

Nordic walking w Bielsku

Za nami:

Nordic Walking staje się coraz bardziej popularnym i najszybciej rozwijającym się sposobem aktywnego spędzania czasu. Kto chciałby spróbować chodzenia z kijkami i dowiedzieć jak prawidłowo z kijków korzystać, będzie miał okazję już w najbliższą sobotę.

Reklama

nordic walking


W Bielsku-Białej rusza cykl spacerów z instruktorem nordic walking. Zbiórka osób zainteresowanych pieszą wycieczką - o godz. 9.00 przed restauracją Czerwony Kapturek w Cygańskim Lesie. Warunek - trzeba przyjść z własnymi kijkami. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Nordic walking to alternatywa dla wszystkich, którzy preferują przebywanie na świeżym powietrzu; swoją popularność zyskuje przez to, że jest sportem towarzyskim, nie wymaga specjalistycznych przygotowań i jest dla osób w każdym wieku, które np. walczą z nadwagą, chcą poprawić swoją sylwetkę lub kondycję fizyczną. Warto wiedzieć, że podczas marszu prawidłową techniką pracuje aż 90 procent mięśni ciała.

Nordic walking odciąża stawy kończyn dolnych i kręgosłupa, wzmacnia mięśnie oddechowe, wspomaga serce, kształtuje sylwetkę, zwiększa odporność organizmu na choroby, obniża cholesterol, poprawia tolerancję glukozy u osób chorych na cukrzycę. Każdy kto oczekuje od nordic walking efektów - znajdzie je. Warunek jest jeden - potrzeba motywacji i systematycznych ćwiczeń po okiem instruktora.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.