bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 2 listopada 2011
  • wyświetleń: 3695

Zawodnicy Atemi z medalami

29 października w Hali Sportowej Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu przy w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Karate, a organizatorem mistrzostw był miejscowy klub Champion Team Łódź.

Reklama

W Mistrzostwach Polski wzięło udział 340 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Bielsko-Białą reprezentowała czwórka zawodników z Klubu Sportów Azjatyckich Atemi, którzy wywalczyli 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy, co w klasyfikacji medalowej uplasowało bielskich karateków na 9. pozycji.

Mistrzem Polski w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych został Mateusz Tomiczek, który w finale pokonał swojego kolegę klubowego Dawida Gawła zdobywcę wicemistrzostwa Polski. W tej konkurencji wysoką 5. pozycję uzyskał Dawid Zorn, który nieznacznie przegrał walkę repasażową o miejsce trzecie. Drugi medal złoty a tym samym Mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna kata juniorów młodszych w składzie: Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł oraz Dawid Zorn.

Zawodnicy Atemi z medalami · fot. UM Bielsko-Biała


Brązowy medal dla bielskich karateków dołożyła wicemistrzyni Świata Karolina Ścieszka w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców ulegając swoim koleżanką Katarzynie Dubel z Prudnika (aktualna mistrzyni Świata) oraz Oldze Chmielewskiej z Obornik (aktualna wicemistrzyni Świata).

Niewiele brakowało do zdobycia brązowego medalu Dawidowi Zornowi w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych -52kg. W Walce repasażowej o miejsce trzecie Dawid przegrał 3:4.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.