bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 października 2011
  • wyświetleń: 2377

Judocy Gwardii z medalami

II Otwarty Puchar Polski Młodzieży 2011 w Opolu zgromadził czołówkę młodzieżowej reprezentacji naszego kraju, dla której był to ostatni sprawdzian przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy U’23. W doborowym towarzystwie bardzo dobrze spisali się zawodnicy Gwardii Bielsko-Biała zdobywając trzy brązowe medale.

Judo, Sojka, Gwardia Bielsko-Biała
fot. UM Bielsko-Biała


Monika Zabrocka po drodze na podium w kategorii do 52 kilogramów przez pierwszą rundę przeszła bez walki, a w drugiej pokonała Karolinę Wojciechowską z Polonii Rybnik. Potknęła się jednak w półfinale przegrywając pojedynek o wejście do finału z zawodniczką AZS UW Warszawa Karoliną Pieńkowską, która okazała się najlepsza w całej 9-osobowej stawce. Bielszczance pozostała więc walka o 3 miejsce, które zdobyła zwyciężając z Magdaleną Rzeźnik z UKS Spartakus Lublin.

Na huśtawce znalazła się także Anna Skoczylas, występująca w kategorii do 63 kilogramów w gronie 11 uczestniczek. 19-latka z Gwardii w pierwszej rundzie wygrała z wyżej notowaną Izabelą Kumorowską AZS WSPiA Poznań, w drugiej wykonała zadanie faworytki pokonując Agatę Cel z AZS Łódź. W półfinale przeciwniczką podopiecznej Lecha Kopcia była medalistka tegorocznych ME do lat 20 Halima Mohamed-Seghir. Judoczka SGK Wybrzeże Gdańsk okazała się zbyt mocna dla bielszczanki - dla innych rywalek także, sięgając ostatecznie po złoto. Skoczylas walczyła więc o brąz i znowu rywalizując z wyżej sklasyfikowaną Anetą Citko z AZS UW Warszawa wygrała potwierdzając, że robi stałe postępy.

Najtrudniejszą przeprawę na podium miał jednak Sebastian Sojka w kategorii do 60 kilogramów. W rywalizacji, do której zgłosiło się 17 zawodników, bielszczanin po przejściu pierwszej rundy dzięki wolnemu losowi, w drugiej rundzie „wpadł” na Marcina Wydrzyńskiego. Zawodnik Czarnych Bytom w opolskim turnieju spisywał się bardzo dobrze i choć wygrał z Sojką, to jednocześnie, przebijając się do finału, otworzył zawodnikowi Gwardii szansę występów w repasażach. W nich zawodnik Gwardii wygrał z Przemysławem Frysztackim z Polonii Rybnik, Krzysztofem Ciesielskim z Gwardii Wrocław i półfinalistą Michałem Strychackim z WKS Flota Gdynia. Żeby finiszować w takim stylu trzeba mieć zarówno: wysokie umiejętności, dobrą kondycję i mocną psychikę.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.