bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 11 października 2011
  • wyświetleń: 3556

Foto-temat: EDF Tour 2011

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF Tour 2011 zakończone! Od 23 do 25 września Mazańcowice koło Bielska Białej były świadkiem niezwykłych zmagań kolarskich. Wyłoniono nowych Mistrzów Polski w drodze zaciętej, dwudniowej rywalizacji czołowych zawodników tej dyscypliny.

Zawodnicy wystartowali w trzech kategoriach (rowery ręczne, rowery klasyczne, grupa integracyjna) z podziałem na grupy startowe wg. schorzeń. W piątek odbyła się promocyjna prezentacja zawodników, jednak prawdziwe zawody rozegrały się w weekend.

EDF Tour 2011 · fot. Małgorzata Kelm


Rywalizacja wśród ponad 60 zawodników była zacięta zarówno w sobotę, kiedy to odbył się wyścig ze startu wspólnego, jak i w niedzielny poranek podczas indywidualnej jazdy na czas. Mimo, że organizatorom i zawodnikom sprzyjała piękna pogoda oraz dobre humory, nie było miejsca na żarty. Pełne skupienie, profesjonalna rozgrzewka, oraz wysiłki spikera m.in Tour de Pologne, pana Tadeusza Majcherka podgrzewały tylko i tak gorącą atmosferę.

Kolarze mieli do pokonania trudną, górzystą trasę: „Praktycznie cały czas trzeba było jechać ‘na maxa’, trasa była naprawdę wymagająca, choć w ciągu roku pokonuję na handbiku około 10 tysięcy km”- przyznaje Rafał Szumiec, zdobywca podwójnego Mistrzostwa Polski.

Najliczniejszą reprezentację stanowił team IKS Smok Lotos PGNiG Orneta. Zawodnicy tego klubu zdobyli w sumie 11 medali, w tym po 2 złote - Monika Pudlis i Bogdan Król. Wśród sportowców biorących udział w mistrzostwach znaleźli się utytułowani zawodnicy, min. członkowie kadry narodowej: wicemistrz świata Arkadiusz Skrzypiński, Zbigniew Wandachowicz czy wspomniana już Monika Pudlis. Warto wspomnieć o wspaniałej rywalizacji wśród kobiet, które wzbudziły szczery zachwyt wśród sędziów i kibiców EDF TOUR 2011. Czas zwyciężczyni w jeździe indywidualnej różnił się raptem o 27 sekund od czasu zwycięzcy w podobnej grupie startowej. W Mistrzostwach wystartowała również grupa integracyjna w 11 osobowym składzie. „Od 3 lat jeżdżę z tatą na rowerach szosowych.

O Mistrzostwach dowiedzieliśmy się z facebooka i postanowiliśmy wystartować. Po zawodach Tatra Tour, gdzie ‘objechał’ mnie chłopak z jedną nogą, postanowiłem przyjechać tutaj i pokazać moim dzieciom, że niepełnosprawność, to tak naprawdę stan umysłu”- mówi bielszczanin Damian Zamarlik, zwycięzca w indywidualnej jeździe na czas. Wyniki dwudniowej rywalizacji można zobaczyć na stronie Beskidzkiego Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji www.start.bielsko.pl

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym EDF TOUR 2011 przechodzą do historii, ale organizatorzy i uczestnicy wierzą, że spotkają się w kolejnych rywalizacjach już po pierwszych roztopach. Tymczasem pora rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim EDF CUP 2012. Sportowcy, do zobaczenia na stoku!

Organizator MP EDF TOUR 2011 pragnie podziękować wszystkim osobom, których pomoc przyczyniła się do powstania tej imprezy oraz sponsorom: EDF Polska, PFRON, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Śląskie-Pozytywna Energia.

Małgorzata Kelm

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.