bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 29 września 2011
  • wyświetleń: 1971

Foto-konkurs: znamy laureatów

Konkurs fotograficzny „Beskidy w kadrze zatrzymane” odbywa się cyklicznie od 2002 roku i corocznie pod innym hasłem przewodnim: „Ocalmy od zapomnienia”, „Znane i nieznane”- schroniska oraz inne atrakcje turystyczne, „Barwy lata”, „Pejzaże”, „Cztery pory roku”, „Na beskidzkim szlaku”, „Sekrety beskidzkich zakątków”, „Beskidów czar”, „Moje spojrzenie”.

konkurs wystawa,  Beskidy w kadrze zatrzymane
fot. UM Bielsko-Biała


Od początku organizatorem konkursu jest Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział w Bielsku-Białej. Idea konkursu zrodziła się w celu uatrakcyjnienia obchodów Światowego Dnia Turystyki, a jednocześnie promocji piękna nie tylko miasta Bielska-Białej, ale całego regionu Beskidów. Fotografie prezentują piękno Beskidów widziane oczami fotografów-amatorów, będących jednocześnie turystami zwiedzającymi beskidzkie szlaki. Uczestnikami konkursu są również uczniowie bielskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Od kilku lat w konkursie najliczniej reprezentowana jest Szkoła Podstawowa nr 26 w Bielsku-Białej.

Przez kolejne dziesięć lat w konkursie wzięło udział ponad 300 uczestników, którzy w sumie zgłosili ponad 1000 prac. Wyróżniono łącznie 70 osób, a na wystawach pokonkursowych w Książnicy Beskidzkiej zaprezentowano blisko 500 fotografii.

Wśród uczestników byli nie tylko mieszkańcy Bielska-Białej i sąsiednich powiatów, ale także województwa śląskiego a nawet kraju. Powyższe liczby świadczą o dużym zainteresowaniu organizowanym konkursem fotograficznym, który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w Bielsku-Białej i corocznie jest wyczekiwany przez wielu miłośników fotografowania.

Laureaci X edycji

Kategoria do 16 lat:
I nagroda - Paulina Napierała za zdjęcie pt. „Widok z góry Klimczok” II nagroda - Konrad Kubica za zdjęcie pt. „Moje góry - Wapienica”
III nagroda - Jakub Małecki za zdjęcie pt. „Piękno beskidzkiej przyrody…”
Wyróżnienie - Jakub Stettner za zdjęcie pt. „Mieszkam w Beskidach”
Wyróżnienie - Mateusz Damek za zdjęcie pt. „Nad Jeziorem Żywieckim budzi się świt”
Wyróżnienie - Dariusz Drabek za cykl zdjęć pt. „Moje spojrzenie na stolicę Beskidów nocą”

Kategoria powyżej 16 lat:
I nagroda - Bogusław Hruby za cykl zdjęć pt. „Balet jesienny w trzech odsłonach”
II nagroda - Krzysztof Cieślawski za cykl zdjęć pt. „Z Kubiesówki na trzy strony świata"
III nagroda - Jerzy Pająk za zdjęcia: „Droga na Rycerzową” i „Droga na Magurkę”
Wyróżnienie - Sylwia Rusin za cykl zdjęć pt. „Zmierzch tęsknoty”
Wyróżnienie - Przemysław Prorok za zdjęcie pt. „Zaklęte w mrozie - Mioduszyna”

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.