bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 26 sierpnia 2015
  • 29 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 803

Finałowy koncert Karioka w Bielsku

Za nami:

Od 24 do 29 sierpnia w Dolinie Wapienicy w Bielsku-Białej odbywa się obóz rockowy dla dziewcząt Karioka Girls Rock Camp Beskidy. Szesnaście dziewczyn z całej Polski w wieku od 13 do 19 lat będzie przez sześć dni uczyło się grać na instrumentach i ćwiczyło wokal, zakładało zespoły i brało udział w warsztatach m.in. pisania tekstów i wizerunku scenicznego, by szóstego dnia, w sobotę 29 sierpnia, wystąpić na finałowym koncercie.

Koncert odbędzie się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, przy ul. Słowackiego 17 o godzinie 18.00. Zarówno obóz, jak i koncert jest organizowany przez Fundację Pozytywnych Zmian w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kobieca Transsmisja z Krakowa - pionierek w przeszczepianiu idei „Girls Rock Camp” na polski grunt i członkiń międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance. Współorganizatorem koncertu jest Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Idea „Girls Rock Campów” narodziła się ponad dwie dekady temu w Stanach Zjednoczonych, kiedy odkryto, że edukacja muzyczna jest doskonałym narzędziem wzmacniającym postawę uczestnictwa w aktywnym życiu społecznym i kompetencje liderskie uczestniczek obozów. Dzięki obozom na całym świecie rośnie rzesza grających i tworzących muzykę kobiet, a dziewczyny zasilają również męskie składy muzyczne jako równorzędne instrumentalistki i wokalistki.

Przedstawiamy fragmenty koncertu, który zakończył pierwszą, krakowską edycję Karioka Girls Rock Camp:

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.