bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 lipca 2015
  • 17 lipca 2015
  • wyświetleń: 2946

Lizard kolejną gwiazdą Letniej Sceny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

Pochodząca z Bielska-Białej legenda polskiego rocka progresywnego - zespół Lizard - wystąpi w piątek w swoim rodzinnym mieście. Koncert rozpocznie się o 20.00 na Placu Bolka i Lolka przy ul. Mostowej przed Galerią Sfera Koncert grupy to kolejne wydarzenie w ramach organizowanej od lat Letniej Sceny Sfery.

Zespół Lizard powstał w roku 1990 w Bielsku-Białej z inicjatywy wokalisty Damiana Bydlińskiego i gitarzysty Mirosława Worka. Skład grupy uzupełnili: keyboardzista Andrzej Jancza, basista Janusz Tanistra oraz perkusista Mariusz Szulakowski. Muzyka od początku działalności inspirowana była głównie dokonaniami takich zespołów jak Emerson, Lake & Palmer, UK czy King Crimson - nazwa zespołu wprost nawiązuje do tytułu trzeciej płyty tego ostatniego.

Największym sukcesem Lizarda był występ przed legendarnym zespołem Emerson, Lake & Palmer w czerwcu 1997 (Spodek, Katowice). W październiku tego samego roku grupa supportowała koncert brytyjskiego Porcupine Tree w krakowskiej Filharmonii, a rok później pojechała w trasę po Holandii. Obecnie zespół Lizard tworzą: Damian Bydliński - śpiew, gitara, syntezator gitarowy, Janusz Tanistra - bas, Daniel Kurtyka - gitara, Paweł Fabrowicz - instrumenty klawiszowe, Mariusz Szulakowski - perkusja.Letnia Scena Sfery odbywa się na Placu Bolka i Lolka od 6 lat. To coroczny cykl bezpłatnych koncertów, który ułatwia mieszkańcom i gościom Bielska-Białej dostęp do kultury i rozrywki. Przez ostatnie lata podczas imprezy zagrało niemal 40 artystów, zarówno lokalnych (np. Akurat i Dzień Dobry), jak i gwiazd ogólnopolskiego formatu, m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska. W tym roku festiwal otworzył Fisz Emade Tworzywo, a wystąpią jeszcze m.in. Tymon & The Transistors, Kapela ze Wsi Warszawa oraz Cała Góra Barwinków i Elektryczne Gitary.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj