Rozrywka

  • 16 maja 2015
  • wyświetleń: 3895

Bogaty program Nocy Muzeów

Za nami:

Po raz kolejny stolica Podbeskidzia znalazła się na mapie ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. Do północy będzie można odwiedzać m.in. Zamek książąt Sułkowskich oraz zabytkowy ratusz.

zamek bielsko
Zamek książąt Sulkowskich · fot. bielsko.info


Tematem przewodnim Nocy Muzeów w bielskim muzeum będą Duchy Sułkowskich. Od godziny 20.00 do północy będzie można za darmo zwiedzać ekspozycje stałe w Zamku książąt Sułkowskich i spróbować swoich sił w grze, której celem będzie rozwiązanie zagadki śmierci Luizy Sułkowskiej z 1848 roku.

Po raz pierwszy dla zwiedzających w Noc Muzeów zostanie udostępniony bielski ratusz. Zabytkowa, neorenesansowa budowla do dzisiejszego dnia służy władzom Bielska-Białej za siedzibę. Zwiedzający będą mogli - oczywiście bezpłatnie - obejrzeć salę sesyjną. Ratusz będzie otwarty od godziny 20.00 do 24.00.

Noc Muzeów w Galerii Bielskiej BWA będzie związana z obchodami 70-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej i jubileuszową wystawą prac ponad stu bielskich artystów, członków ZPAP, pt. "Kochajmy naszych artystów. 70 lat obecności Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej. 1945-2015". Galeria Bielska BWA zaprasza świadków epoki, artystów, sympatyków sztuki, wszystkich bielszczan do zabawy i sentymentalnej podróży w czasie. Każdy gość Nocy Muzeów otrzyma - zamiast biletu wstępu - pocztówkę z archiwalnym zdjęciem Pawilonu Wystawowego z lat 60. XX w., (po rozbudowie budynku mieści się tu Galeria Bielska BWA) oraz "kartki na...", uprawniające do konsumpcji w "Bufecie 70-lecia". BWA zaprasza od godziny 19.00 do 23.00.

Dzisiaj otwarty będzie również ewangelicki Kościół Zbawiciela znajdujący się w Bielsku-Białej, na placu Marcina Lutra, w centralnej części Bielskiego Syjonu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj