bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 6 maja 2015
  • wyświetleń: 1544

Teatr Banialuka na Festiwalach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

8 maja zespół Teatru Lalek Banialuka zaprezentuje na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu przedstawienie Williama Szekspira „Sen nocy letniej” w reżyserii Máriana Pecki. Festiwal w Opolu jest największym najstarszym i najbardziej prestiżowym ogólnopolskim festiwalem skupionym na prezentacji i konfrontacji osiągnięć oraz dobytku artystycznego polskiego środowiska lalkarskiego. Ten sam spektakl zostanie także pokazany 15 maja podczas VI Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie.

"Sen nocy letniej" w Banialuce · fot. Dariusz Dudziak

„Sen nocy letniej” w reż. Máriana Pecki jest jedną z nielicznych inscenizacji tej sztuki Szekspira na scenie lalkowej. W przedstawieniu bierze udział niemal cały zespół aktorów Banialuki (13 osób), którzy grają nie tylko w żywym planie, ale są także animatorami marionetek, pacynek i innych form lalkowych. Na oczach widzów - w świecie na pół realnym, na pół fantastycznym - rozgrywa się historia o miłości i nieodłącznie z nią związanej zazdrości. Elfy i duchy leśne na czele z najważniejszym Pukiem sprowokują różne wydarzenia, po których nie pozostanie nic innego, jak stwierdzić, że wszystko było letnim snem na jawie.

W minionym roku „Sen nocy letniej” był prezentowany m.in. festiwalu Bábkarská Bystrica na Słowacji, gdzie spotkał się z dużym uznaniem krytyki i widzów.

Spektakl został nagrodzony „Złota Maską 2013” w kategorii Spektakl dla Młodych Widzów.

BM / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj