bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 24 sierpnia 2011
  • 1 września 2011
  • wyświetleń: 1402

Wystawa Szczęście w nieszczęściu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

„Szczęście w nieszczęściu" - to multimedialny projekt łódzkiego artysty Kamila Kuskowskiego, który podjął próbę zdefiniowania zjawiska zwanego zabobonnością. Artysta przedstawi swoje najnowsze prace malarskie, wideo, obiekty i instalacje.

Wernisaż: odbędzie się 2 września o godzinie 18.00. Wystawa będzie czynna do 9 października.

Kamil Kuskowski urodził się w 1973 roku w Zakopanem. W 1992 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 1995-2000 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. W roku 2000 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Aleksandry Mańczak oraz w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Gieragi. W 2005 roku uzyskał stopień doktora, a w 2008 roku - doktora habilitowanego.
W latach 1999-2011 pracował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2010 zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Działań Audiowizualnych w Katedrze Nowych Mediów, której jest kierownikiem.
Prowadzi Galerię Zona Sztuki Aktualnej w Łodzi oraz w Szczecinie.
Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, instalacji, sztuki wideo. Współpracuje z Galerią Piekary w Poznaniu i Galerią m2 w Warszawie.

Galeria Bielska BWA

43-300 Bielsko-Biała
ul. 3 Maja 11

tel. 033 812 58 61

olik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj