Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 marca 2015
  • 26 marca 2015
  • wyświetleń: 2233

Warsztaty z pastelu w Galerii BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W scenerii wystawy „Przywołanie” odbędzie się cykl warsztatów artystycznych w technice pastelu kierowanych do młodzieży i osób dorosłych, które poprowadzi Ewa Surowiec-Butrym.

Pastel, to technika subtelnych barw i miękkich przejść, pośrednia pomiędzy malarstwem a rysunkiem. Używa się w niej syntetycznych kredek - pasteli, którymi maluje się na chropowatym, miękkim papierze, po czym barwne linie i płaszczyzny wciera się w podobrazie i utrwala.

Planowane są cztery cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy zajęć będą pod okiem artystki stopniowo poznawali tajniki warsztatu i doskonalili swoje umiejętności. Warsztaty będą trwały w dniach 23-26 marca w godzinach od 14.00 do 16.00. W pierwszym dniu artystka wprowadzi zebranych w tematykę pasteli i zaprezentuje warsztat. Adepci techniki pastelu będą rysować z wyobraźni. W drugim dniu wykonają martwą naturę, w trzecim - kwiaty w wazonie, a na koniec stworzą portret.

Galeria zapewnia uczestnikom warsztatów odpowiedni papier, natomiast osoby, które zapiszą się na zajęcia, proszone są o przyniesienie własnych pasteli (pastele suche). Koszt jednych dwugodzinnych zajęć wynosi 10 zł. Obowiązują zapisy i przedpłaty w sekretariacie galerii.

Ewa Surowiec-Butrym, „Martwa natura”
Ewa Surowiec-Butrym, „Martwa natura”, 2007, pastel. · fot. Galeria Bielska BWA


Ewa Surowiec-Butrym, urodzona w 1945 roku w Krakowie, studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Aleksandra Raka i grafiki użytkowej pod kierunkiem prof. Tadeusza Grabowskiego uzyskała w 1969 roku.

Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa, grafiki użytkowej i edytorskiej oraz plakatu. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków. Zaprojektowała i zrealizowała ponad 20 mozaik i malowideł ściennych w obiektach użyteczności publicznej na Śląsku i Wybrzeżu. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Muzeum Śląskim w Katowicach, Galerii Sztuki Współczesnej w Tychach, w Galerii Zamkowej Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury oraz Ratuszu w Bielsku-Białej. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. wielokrotnie w Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu, Międzynarodowym Triennale Portretu w Radomiu, Międzynarodowym Salonie Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis, Triennale Malarstwa Animalis w Chorzowie. Laureatka II Nagrody w ogólnopolskim konkursie „Pastelowe Miasto Bielsko-Biała” (2007).

Prace pastelowe artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Artystka mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.