Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 marca 2015
  • 20 marca 2015
  • wyświetleń: 2024

Nowe wystawy w bielskiej Galerii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W najbliższy piątek, 20 marca, w Galerii Bielskiej BWA otwarte zostaną trzy nowe wystawy.

Tradycyjnie, galeria udostępnia dużą salę ekspozycyjna na plon konkursu, jakim jest 12. Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Średnich Szkół Plastycznych, którego organizatorem jest Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Otwarcie wystawy prezentującej wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace w piątek o godzinie 11.00.

Piotr Desperak
Piotr Desperak, ZSP Częstochowa, „Postać na krześle”, Grand Prix. · fot. Galeria Bielska BWA


Na konkurs nadesłano 652 prace z 37 szkół plastycznych w Polsce, wśród nich było 319 rysunków oraz 333 prace malarskie. Na wystawie prezentowane będą wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione. Nagrodę Grand Prix za malarską pracę pt. „Postać na krześle” otrzymał Piotr Desperak z Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie. Obraz jest kompozycją figuratywną, przedstawiającą leżącą nagą postać ludzką, w kontrastowej kolorystyce bieli, czerni i czerwieni.

W kategorii malarstwo przyznano trzy główne nagrody. Laureaci: I Nagroda - Klaudia Pisarek z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach za obraz pt. „Belweder”; II Nagroda - Piotr Myśliwiec z PZSP w Bydgoszczy za pracę pt. „Spawanie”; III Nagroda - Paulina Kowol z ZSP w Katowicach za obraz pt. „Na balkonie”. Laureatami nagród w dziedzinie rysunku zostali: I Nagroda - Katarzyna Sawicka z Liceum Plastycznego w Supraślu za pracę pt. „Cień”; II Nagroda - Justyna Korzeń z ZSP w Bielsku-Białej za „Autoportret II” (nauczyciel prowadzący Tadeusz Król), III Nagroda - Jakub Baracz z ZSP w Koszalinie za rysunek pt. „Postać”.

Klaudia Pisarek, „Belweder”
Klaudia Pisarek, ZSP Katowice, „Belweder”, I nagroda w dziedzinie malarstwa. · fot. Galeria Bielska BWA


O godzinie 18.00 nastąpi otwarcie wystawy znanej pastelistki, bielszczanki Ewy Surowiec-Butrym pt. „Przywołanie”. Pół godziny wcześniej - od godziny 17.30 artystka będzie oprowadzała widzów po wystawie. Wystawa twórczości w technice pasteli, w której wyróżnia się seria nokturnów prezentujących zaułki Bielska-Białej z połyskującym w nocnym oświetleniu brukiem lub migotliwą taflą wody płynącej przez miasto rzeki Białej (cykl „Pejzaż bielski”). Artystka przedstawia także w swoich bliskich abstrakcji pastelach piękne faktury zniszczonych drewnianych powierzchni (cykl „Drewno”). W pracach portretowych Ewa Surowiec-Butrym koncentruje się na portrecie psychologicznym.

Ewa Surowiec-Butrym, „Światła niewielkiego miasta”
Ewa Surowiec-Butrym, „Światła niewielkiego miasta”, z cyklu „Pejzaż bielski”, 2007, suchy pastel · fot. Galeria Bielska BWA


Ciekawie zapowiada się towarzyszący wystawie cykl warsztatów, które poprowadzi Ewa Surowiec-Butrym, wprowadzając uczestników podczas czterech spotkań w tajniki techniki pastelu.

Ewa Surowiec-Butrym, „Martwa natura”
Ewa Surowiec-Butrym, „Martwa natura”, 2007, pastel. · fot. Galeria Bielska BWA


Trzecią wystawą będzie mała ekspozycja fotografii pt. „Swoją drogą” studentów Uniwersytetu Śląskiego, działających w kole naukowym Technicolor w Pracowni Fotografii w Instytucie Sztuki w Cieszynie. Wystawa prezentowana będzie w Klubokawiarni Aquarium. Studenci będą także autorami kolejnego muralu kredowego na ścianie Aquarium.

Zaprezentowane fotografie są zapisem indywidualnych doświadczeń, emocji i twórczych eksperymentów. Każdy z młodych artystów w inny sposób patrzy na życie, inaczej interpretuje zjawiska, z którymi się styka, w inny sposób o nich opowiada, dlatego formuła wystawy jest otwarta, a tym, co łączy autorów prac jest ciekawość świata i poszukiwanie własnej drogi. Swoje fotografie przedstawiają: Tadeusz Bodziony, Beata Brzoza, Katarzyna Ciba, Joanna Hetman, Justyna Hudzik, Angelika Leżańska, Maria Michałek, Aneta Miśkowiec, Barbara Szlauer, Małgorzata Szram.

Joanna Hetman, Bez tytuł, fotografia
Joanna Hetman, Bez tytułu, fotografia. · fot. Galeria Bielska BWA

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.