bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 24 listopada 2014
  • 25 listopada 2014
  • wyświetleń: 1138

Happening z okazji "Dnia bez futra"

Za nami:

25 listopada o godz. 16.00 na ul. 11 Listopada przy pomniku Reksia rozpocznie się happening z okazji ogólnopolskiego "Dnia bez futra".

Akcja ma na celu protest przeciwko hodowli zwierząt na futro.
W Polsce, która jest jednym z wiodących europejskim producentów futra, istnieje ponad 650 ferm mięsożernych zwierząt futerkowych, a liczna ta systematycznie rośnie. W samym województwie śląskim jest ich 23. Zwierzęta "futerkowe" żyją w skrajnie jałowych i stresujących warunkach, a są zabijane m.in. przez zagazowanie i porażenie prądem. Nie ma możliwości humanitarnej hodowli zwierząt na futra, zwierząt dzikich, których naturalne potrzeby środowiskowe, społeczne czy emocjonalne nie są na fermach w najmniejszym stopniu spełniane.

Organizatorami happeningu pod hasłem "W tym roku miliony zwierząt zginą w komorach gazowych" jest Stowarzyszenie Vege Inicjatywa i Stowarzyszenie Otwarte Klatki, a partnerem Psia Ekipa - nieformalna grupa wolontariuszy i wolontariuszek skupionych wokół schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej.

Akcja odbędzie się również w innych polskich miastach, tj. w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Lublinie czy w Szczecinie.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.