bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 1 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 1980

Kolejne działania rezydentów BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Kolejne działania i realizacje proponują artyści uczestniczący w międzynarodowych rezydencjach artystycznych „Beyond the time / Poza czasem”, organizowanych przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej od czerwca do września.

Esperanza Cortes z USA we wtorek, 2 sierpnia, rozpocznie akcję artystyczną „Ojo” w pobliżu alpinarium na szczycie Szyndzielni. Artystka umieści na drzewach ceramiczne oczy symbolizujące naturę, która nieustannie na nas patrzy. W kontekście zaniedbanego ponadstuletniego alpinarium akcja ta nabiera dodatkowego znaczenia i prowokuje do przemyśleń.

Dwa dni później, 4 sierpnia, Esperanza Cortes powtórzy działanie na topoli czarnej, rosnącej w pobliżu rzeki Białej przy ulicy Bystrzańskiej. Będąca pomnikiem przyrody topola została podpalona zimą przez wandali, ale wiosną wypuściła nowe pędy. Artystka zachęca w ten sposób bielszczan do odszukiwania „oczu natury”. Realizacje trwać będą w godz. 14.00-16.00. Partnerami w akcji są ekolodzy z Klubu Gaja.

W sobotę, 6 sierpnia w godz. 22.00 - 3.00, w Klubie Arhythmia w Bielsku-Białej (ul. 3 Maja 3) artyści rezydenci wystąpią w roli autorów „Histerii”, wydarzenia łączącego różne dziedziny sztuki: Esperanza Cortes poprowadzi „Euforyczne tornado” - warsztaty tańca afrolatynoskiego, Michael Vincent Manalo z Filipin pokaże wystawę swoich fotografii ukazujących m.in. surrealistyczne pejzaże, a holenderski artysta Guy Bosch wystąpi jako DJ Paradwaas, łączący muzykę z wizualizacjami (wespół z DJ Discoxem). Wstęp wolny.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj