bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 lipca 2011
  • 10 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 5308

Tydzień Kultury Beskidzkiej

W niedzielę 7 sierpnia zakończył się wypełniony muzyką, tańcem, śpiewem oraz bogactwem strojów ludowych z całego świata 9-ciodniowy festiwal folklorystyczny.

folklor rumunia
fot. www.tkb.art.pl


W tegorocznej edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej wzięły udział 84 zespoły polskie i 19 zespołów zagranicznych, które prezentowały się podczas licznych koncertów na plenerowych estradach m.in. w Szczyrku, Wiśle, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. Imprezie towarzyszyły również ciekawe wystawy, kiermasze, festyny, a także uliczne korowody.

Jeden z takich barwnych korowodów odbył się w niedzielę w położonym w powiecie bielskim Szczyrku. O godz. 15.00 ulicami miasta przeszły polskie i zagraniczne zespoły uczestniczące w tegorocznej edycji festiwalu. Kończący się przy amfiteatrze Skalite korowód przyciągnął wielu widzów, a także stanowił doskonałą formę promocji zarówno Szczyrku, jak i całego powiatu bielskiego.

new / bielsko.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.