bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 października 2014
  • 19 października 2014
  • wyświetleń: 3323

Koncert "Żywiołak" w Rock Galerii

Za nami:

19 października (niedziela) Rock Galeria zaprasza na koncert zespołu "Żywiołak".

Zespół Żywiołak powstawał w 2005 r., początkowo jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego - grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: "ich troLe", czy "Kapela ze Wsi Warszawa", oraz Roberta Wasilewskiego - współzałożyciela i gitarzysty zespołu "Open Folk". Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu "Goście z Nizin" i Izabela Byra z zespołu "Detonacja" (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek) oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka).

Rock Galeria


Zespół Żywiołak powrócił na początku tego roku. Powołany na nowo przez Roberta Jaworskiego skład ma muzycznie zmierzać w stronę dokonań zespołu znanych z płyt "Muzyka psychodelicznej Świtezianki" oraz "Nowa Ex-Tradycja".

Aktualny skład zespołu: Robert Jaworski, Michał Stawarz, Kamil Strzyżewski, Patrycja Zisch, Olga Rembowska.

Kolejna płyta pt: "Obyczaje śmiertelne", nad którą pracują muzycy,
poprzedzona zostanie Epką "Muzyka Psychoaktywnego Stolema". Materiał z obu krążków oparty będzie w większości na materiale etnograficznym Pomorza.

Początek koncertu o godz. 20.00.

Bilety: 15 zł (w przedsprzedaży), 20 zł (w dniu koncertu).

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.