bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 października 2014
  • 13 listopada 2014
  • wyświetleń: 1745

BWA: 8. Wystawa Kuratorska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Do 16 listopada w Galerii Bielskiej BWA trwa 8. Wystawa Kuratorska "Bielskiej Jesieni". Autorką scenariusza wystawy kuratorskiej pt. "Nie-widoki. O pejzażu współcześnie" jest Jolanta Ciesielska.

- "Wystawa kuratorska „Bielskiej Jesieni” w 2014 roku organizowana będzie bez konkursu. Przygotowanie koncepcji wystawy zostało powierzone Jolancie Ciesielskiej, doświadczonej kuratorce pracującej jako freelancer, związanej od wielu lat współpracą z Galerią Bielską BWA w Bielsku-Białej. Absolwentka historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (dyplom w 1985 roku), autorka licznych tekstów krytycznych z dziedziny sztuki współczesnej, kuratorka wielu wystaw, charakteryzuje się ogromną wiedzą na temat współczesnego malarstwa polskiego, które zna z autopsji, szerokich badań i osobistych kontaktów z artystami" - Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

bwa, 8. wystawa kuratorska
Barłomiej Otocki, Bez tytułu, 2014, olej, płótno


Jolanta Ciesielska zrealizowała projekt mający uzupełnić widzenie malarstwa pejzażowego.

bwa, 8. wystawa kuratorska1
Elżbieta Kozera, Ogród, 2012, 50 x 70 cm


Pomysł tzw. wystaw kuratorskich „Bielskiej Jesieni” narodził się podczas paneli dyskusyjnych, towarzyszących otwarciom wystaw Konkursu Malarstwa Współczesnego „Bielska Jesień”. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku; autorką koncepcji i realizacji wystawy „Pomiędzy estetyką a metafizyką” była Bożena Czubak, wybrana w drodze konkursu. Dwa lata później do realizacji wystawy „Zawody malarskie” został zaproszony - już bez konkursu - Adam Szymczyk. Kolejne edycje odbywały się w różny sposób, poprzez konkurs lub bez niego. Obecna edycja organizowana jest po raz ósmy.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj