bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 12 lipca 2011
  • wyświetleń: 2264

Yasuaki Onishi w Galerii BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Galeria Bielska BWA zaprasza w czwartek, 14 lipca 2011 roku o godz. 17.00, na spotkanie z Yasuakim Onishi - artystą pochodzącym z Osaki w Japonii, uczestnikiem międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond the time / Poza czasem”, organizowanych przez Galerię Bielską BWA (czerwiec - wrzesień 2011).

W czasie swojego pobytu (5 czerwca - 19 lipca) japoński artysta stworzy instalację w przestrzeni galerii, wykorzystując właściwości folii polietylenowej i kleju stosowanego na gorąco. Główna idea instalacji symbolicznie nawiązywać będzie do historii Bielska-Białej, którą artysta odkrywał w cegłach znalezionych podczas spacerów po mieście. Artysta ma zamiar dzięki folii „odwzorować” objętość cegieł w przestrzeni Galerii Bielskiej BWA i tym samym zaprezentować niematerialną stronę historii miasta.

Pierwszy pokaz twórczości Yasuakiego Onishi w Polsce - dzięki inicjatywie Galerii Bielskiej BWA - odbył się 8 lipca br. w alternatywnej krakowskiej galerii Skład Solny. Artysta zaprezentował swoją instalację pt. „Reverse of volume” (z ang. odwrócenie objętości).

Yasuaki Onishi - studiował rzeźbę na Uniwersytecie w Tskubie (1997-2001) oraz w Kyoto City University of Arts (2002-2004). Jest uczestnikiem licznych międzynarodowych rezydencji, autorem indywidualnych wystaw oraz uczestnikiem prezentacji zbiorowych. W swoich pracach stara się odkrywać nowe formy współczesnej rzeźby.

21 lipca o godz. 17.00 planowane jest spotkanie z pozostałymi uczestnikami rezydencji: Esperanzą Cortes z USA, Michaelem Vincentem Manalo z Filipin i Guy Boschem z Holandii.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

adv / bielsko.info
źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj