Rozrywka

  • 31 lipca 2014
  • 23 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3189

Wystawa prac Agaty Agatowskiej

Za nami:

W Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej swoją premierową odsłonę ma projekt Agaty Agatowskiej pt. „Infinity - Shadow of the Hand”/ „Nieskończoność - Cień ręki”. Miejsce rozpoczęcia projektu jest symboliczne - to właśnie w Galerii Bielskiej BWA w 2001 roku na wystawie „Kobieta o kobiecie” miał miejsce debiut artystyczny Agaty Agatowskiej.

Artystka zrealizuje serię rzeźb z mastiku (rodzaj żywicy) na podstawie płaskich, efemerycznych cieni, które przeniesie do rzeczywistości trójwymiarowej. Rzeźbą, która daje początek realizacji jest odlana w aluminium ręka artystki. Agata Agatowska w Galerii Bielskiej BWA wykonała już pierwszy odlew cienia ręki. Rzeźba cienia w następnym etapie - w następnej galerii uczestniczącej w projekcie - rzuci kolejny cień, który także zostanie przez artystkę odlany w mastiku.

Agata Agatowska - „Nieskończoność - Cień ręki”, realizacja pierwszej części projektu, Galeria Bielska BWA - 1-4.08.2014 · fot. Krzysztof Morcinek


- Projekt jest próbą przedstawienia przy pomocy rzeźby tego, czego nie można w pełni ogarnąć skończonym istnieniem jednego człowieka. Odnosi się do kształtu wszechświata, nieskończoności - pojęcia, które przenika zmienną rzeczywistość. W realizacji użyłam światła żarówki, dzięki któremu powstały cienie. Instalacja będzie zbiorem światła stałego, cieni i rzeźb. Z każdą wystawą zbiór będzie się rozrastał - mówi Agata Agatowska o projekcie.

W Galerii Bielskiej BWA pierwszą część projektu „Infinity - Shadow of the Hand”/ „Nieskończoność - Cień ręki” można oglądać do 24 sierpnia w ramach 3. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2014. Na wystawie można zobaczyć również inną pracę Agaty Agatowskiej - wykonany z fioletowego mastiku tors dziewczyny ze związanymi rękami.

Realizację projektu wspiera firma Syntaj.

---

Agata Agatowska, urodziła się w 1976 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2001) oraz Akademię Sztuk Pięknych w Düsseldorfie (Niemcy, 2012). Autorka 13 wystaw indywidualnych, brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA oraz w targach sztuki w Zurychu (Szwajcaria) i Kolonii (Niemcy). Jest laureatką wyróżnienia Miasta Oświęcimia w dziedzinie kultury (2013); nagrody Darmstädter Sezession (Darmstadt, Niemcy, 2008); Grand Prix Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5 (Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Słupsk, 2008). Mieszka i pracuje w Oświęcimiu i Kolonii.

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj