bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 24 lipca 2014
  • 1 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2214

51. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

Od 28 lipca do 1 sierpnia, w Galerii Sfera, odbędzie się najpopularniejsza impreza folklorystyczna w Polsce i jedna z największych na świecie - Tydzień Kultury Beskidzkiej. W jej ramach wystąpią zespoły z Meksyku, Ukrainy, Hiszpanii, Bułgarii i Chorwacji.

Będzie można podziwiać nie tylko muzykę i tańce, ale również wielobarwne stroje, charakterystyczne dla regionów, z których pochodzą wykonawcy.

Podczas festiwalu wystąpi m.in. Quahuitl z Saltillo, łączący radosną i niezwykle energetyczną muzykę meksykańską z tańcem. Byłgarsko Choro z Sofii przedstawi natomiast zwyczaje związane z wiosennym cyklem obrzędowym, charakterystycznym dla obwodu sofijskiego.

Interesująco zapowiadają się także pokazy działającego od lat 40-tych Zagreb-Markovac. Fani zespołów wokalnych nie mogą przeoczyć występu ukraińskiej Kanarejki. Zwieńczeniem bielskiej edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Galerii Sfera będzie koncert Kresali z Kraju Basków, dzięki której zapanuje gorący, hiszpański klimat.

tydzień kultury beskidzkiej


Festiwal organizowany jest nieprzerwanie od 1964 roku, co czyni go najstarszą imprezą folklorystyczną w Europie. Występom zespołów towarzyszą konkursy oraz barwne korowody, kiermasze i wystawy.

Bielsko-Biała jest jednym z dziewięciu miast na Podbeskidziu, w których organizowany jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Folklor z najodleglejszych stron świata do Galerii Sfera zawita po raz trzynasty. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Harmonogram występów:
  • 28 lipca - KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
  • 29 lipca - BYŁGARSKO CHORO z Sofii - Bułgaria
  • 30 lipca - QUAHUITL z Saltillo - Meksyk
  • 31 lipca - ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- Chorwacja
  • 1 sierpnia - KRESALA z Donostii-San Sebastián - Hiszpania (Kraj Basków)


Początek zawsze o godzinie 16.00.

lik / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj