bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 czerwca 2014
  • 22 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4253

Festiwal Miast Partnerskich

Za nami:

W weekend na bielskim Rynku odbywa się 10. Festiwal Miast Partnerskich "Poznajmy się". Jak co roku na scenie wystąpią zespoły artystyczne z zaprzyjaźnionych miast.

Jak co roku, w ten czerwcowy weekend, zatętni życiem Rynek Starego Miasta, gdzie mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli podziwiać występy wokalistów oraz zespołów muzyczno-tanecznych zarówno rodzimych, jak i prezentowanych przez zaprzyjaźnione miasta: z Besançon (Francja), Wiednia (Austria), z Żyliny (Słowacja), Wolfsburga (Niemcy), z Kragujevca (Serbia), z Ustki (Polska) oraz zespół z Berlina.

Różnorodność gatunków (rock, jazz, pop, folklor) barwność strojów, temperament wykonawców z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Koncerty zaplanowano na sobotę i niedzielę od godziny 15:00 do 22.00.

festiwal miast partnerskich


21 czerwca o godzinie 16:00 na osoby, które pojawią się na Rynku czekać będzie specjalna atrakcja, będą mieli okazję wziąć udział w uroczystości wręczenia władzom Miasta Bielska-Białej Honorowej Flagi Europy - wyróżnienia przyznanego przez Radę Europy. Ceremonii wręczenia towarzyszyć będzie wypuszczenie w niebo balonów w kolorach Unii Europejskiej oraz koncert przy akompaniamencie bielskiego pianisty Janusza Kohuta.

Tradycyjnie festiwalowi towarzyszyć będzie impreza promocyjna Ustki pod nazwą „Cała naprzód, czyli … Ustka w Bielsku-Białej”. Gospodarze uzdrowiska nad Bałtykiem przygotowali dla bielszczan i przyjezdnych bardzo ciekawą ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem. Widzom nie zabraknie także morskich akcentów muzycznych, natomiast dla smakoszy morskich specjałów serwowane będą smażone, wędzone i świeże ryby.

Na najmłodszych uczestników imprezy organizatorzy zaplanowali atrakcyjne zajęcia. Na płycie Rynku powstanie bajkowy plac budowy z klocków lego. Od godz. 15.00 do 19.00 w sobotę i niedzielę będzie można podziwiać już powstałe konstrukcje oraz tworzyć własne. Na dzieci czekać będzie pół miliona klocków do swobodnej zabawy, gabloty wystawowe oraz mega kolejka elektryczna z klocków.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.