bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 czerwca 2014
  • 14 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2284

Industriada w Starej Fabryce

Za nami:

Szycie ciucha na Malucha, przymierzalnia kapeluszy i projektowanie mody przez najmłodszych - te i inne atrakcje czekają na uczestników tegorocznej Industriady w Bielsku - Białej. Piąta edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w sobotę 14 czerwca.

W tym roku Stara Fabryka w Bielsku zamieni się w salon mody. Do pracy twórczej zachęcać będzie m. in. zabawa „Szycie ciucha na Malucha”, w której uczestnicy będą musieli przygotować pokrowiec w kształcie samochodu Fiat 126p. Każdy z biorących udział, będzie mógł własnoręcznie sporządzić fragment tkaniny, z której finalnie zostanie uszyte gigantyczne ubranko dla popularnego „fiacika”.

stara fabryka
Zgromadzeni poznają historię i ciekawostki o Starej Fabryce


Goście odwiedzający fabrykę w dniu Industriady, przymierzą również nietypowe, bo zabytkowe filcowe kapelusze - zarówno te damskie jak i męskie. W specjalnie zaaranżowanej przebieralni będzie można nie tylko przenieść się w czasie, ale także uwiecznić moment na fotografii.

kapelusze
Będzie możliwość przymierzenia filcowych kapeluszy


Ponadto w programie przewidziano m. in. odsłonięcie muralu na budynku fabryki, spacer szlakiem zabytków przemysłowych Dolnego i Żywieckiego Przedmieścia, zwiedzanie fabryki z przewodnikiem, a dla najmłodszych - warsztaty projektowania mody.

Szczegóły programu dostępne są na stronie www.industriada.pl

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.