Rozrywka

 • 12 maja 2014
 • 17 maja 2014
 • wyświetleń: 4029

Bielska Noc Muzeów 2014

Za nami:

Muzeum w Bielsku-Białej - pod hasłem "Moda na Muzeum" - zaprasza 17 maja od godziny 20.00. do zwiedzania ekspozycji w ramach Nocy Muzeów 2014.

Tegoroczna Noc Muzeów połączona będzie z odbywającą się równocześnie 3. Edycją Neo Fashion Jamboree. Atrakcje zlokalizowane będą w przestrzeni Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej - Zamku Książąt Sułkowskich oraz Starej Fabryce.
noc muzeów 2014

Program Nocy Muzeów 2014

 • 20.00 - Inauguracja Nocy Muzeów 2014.
 • 20.00 (Stara Fabryka) - Rozpoczęcie I etapu zabawy Szycie ciucha na malucha. Zabawa będzie polegała na samodzielnym przygotowaniu fragmentów różnorodnych tkanin, które po zszyciu utworzą kolorowe „ubranko” na fiata 126p. Ponieważ szycie zajmie sporo czasu, zabawa będzie kontynuowana 14 czerwca 2014 r. podczas Industriady.
 • 20.00 (Galeria Zamkowa - Zamek książąt Sułkowskich) - Otwarcie wystawy Podążając za modą, z wizytą u krawcowej, modystki i… Niezwykła ekspozycja, która przypomni, co w XIX i 1. połowie XX stulecia znaczyły pojęcia „modna pani” lub „modny pan”. Prezentowane na wystawie różnego typu przedmioty pokażą, w jaki sposób nasi przodkowie starali się dotrzymywać kroku zmieniającym się tendencjom, modom i kierunkom w zakresie garderoby, poszczególnych jej elementów, rodzajów dodatków, tak by ich odzież odpowiadała duchowi epoki.
 • 20.30 (Stara Fabryka) - Rozpoczęcie gry muzealnej Po nitce do kłębka. Gra rozpocznie się w Starej Fabryce, a kontynuowana będzie na Zamku książąt Sułkowskich. Przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi. Będzie to prawdziwa sentymentalna podróż w przeszłość, która wprowadzi wszystkich w klimat dawnego przemysłowego Bielska i Białej, a z uwagi na charakter prezentowanych eksponatów stanie się także niezwykłą lekcją historii mody. Uczestnicy zmierzą się z ciekawymi zadaniami i konkursami. Będą musieli wykazać się dużą spostrzegawczością, umiejętnościami matematycznymi i odpowiedzieć na różnorodne pytania.
 • 20.00-24.00 (Stara Fabryka) - Happening szkockiego visual merchandisera Seána Ó Cathasaigha i Natalii Misiun. Aranżacja w niekonwencjonalny sposób fragmentu przestrzeni muzealnej Starej Fabryki przy wykorzystaniu ubrań sygnowanych markami znanych projektantów.
 • 20.30-23.30 (Stara Fabryka) - Warsztaty tworzenia plansz - mood boardów, czyli tablic inspiracji do opracowania różnorodnych koncepcji projektowych. Warsztaty będą prowadzone w Galerii w Fabryce przez projektantkę mody i stylistkę Sophie Kulę. Efekty zostaną zaprezentowane na wystawie kolejnego dnia.
 • 22.30 - Zakończenie gry muzealnej Po nitce do kłębka. Wyłonienie zwycięzców i uroczyste wręczenie nagród.
 • 23.30 - Ostatnie wejście do Zamku książąt Sułkowskich i Starej Fabryki.
 • 24.00 - Zakończenie Nocy Muzeów 2014.

lik / bielsko.info

źródło: Muzeum w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum" podaj