bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 maja 2014
  • 15 maja 2014
  • wyświetleń: 1777

Premiera: Powstanie Warszawskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Za nami:

Od 9 maja w Kinie Helios będzie można zobaczyć film w reżyserii Jana Komasy "Powstanie Warszawskie". Jest to pierwszy na świecie dramat non-fiction - film zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych udostępnionych przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Film opowiada historię Powstania oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej.

powstanie warszawskie
Kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"


Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie "Palladium".

powstanie warszawskie film
Kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"


Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. W końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję.

powstanie warszawskie1
Kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"


Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia - świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem.

powstanie warszawskie2
Kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"


Szczegółowe godziny seansów pod adresem: www.helios.pl/7,Bielsko-Biala/BazaFilmow/Szczegoly/film/2855/Powstanie-Warszawskie

Uwaga: Dla wszystkich, którzy w weekend 9-11 maja kupią bilet na premierę filmu, kino przygotowało niespodziankę - do zakupionego biletu dołączona będzie unikalna mapa zrzutów bombowca Liberator.

Konkurs

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj