bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 31 marca 2014
  • 28 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1096

Wystawa "Oczarowani Beskidami"

Za nami:

W czwartek, 3 kwietnia zostanie otwarta wystawa malarstwa pt. "Oczarowani Beskidami" autorstwa Urszuli i Wacława Sobierajów.

wystawa, sobieraj


Wystawa ma charakter jubileuszowy - odbywa się w 40-lecie pracy twórczej autorów.

Urszula i Wacław Sobierajowie, Beskidy poznali podczas studenckiego rajdu i obojga urzekł ich koloryt i górski krajobraz. Od czterech dekad mieszkają i tworzą w Bielsku-Białej.

Oczarowani beskidzkim pejzażem bez reszty ulegli jego magnetycznej sile. Od lat jest to dominujący wątek w ich twórczości. Sami wielokrotnie powtarzają, że beskidzki krajobraz wymaga specjalnego stosunku uczuciowego, a oni poprzez swoje malarstwo starają się te uczucia nie tylko przedstawić, ale i odwzajemnić.

Artyści uprawiają malarstwo sztalugowe - martwą naturę, pejzaż, portret, malarstwo sakralne. Prace tworzą farbami olejno-żywicznymi, pastelami oraz akwarelami. Uczestniczyli w ponad dwudziestu pięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych - w kraju i za granicą. Większość ich prac znajduje się w zbiorach prywatnych, muzeach, obiektach sakralnych i użyteczności publicznej.

Otwarcie wystawy odbędzie się 3 kwietnia (godz. 17.00) w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku - Białej. Wystawa potrwa do 30 kwietnia.

lik / bielsko.info, źródło: Katalog wystawy, Teresy Dudek-Bujarek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.