bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 28 marca 2014
  • 3 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1390

Pokaz animacji StopTrik IFF 2013

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W czwartek, 3 kwietnia, po raz pierwszy w Bielsku-Białej prezentowane będą filmy międzynarodowego festiwalu animacji poklatkowej.

Na projekcję StopTrik 2013 składa się zestaw filmów z trzeciej edycji festiwalu. Reprezentują one rozmaite podejścia do specyficznego medium, jakim jest animacja poklatkowa (stop motion) oraz odzwierciedlają szerokie spektrum współczesnego kina animowanego z Europy i Stanów Zjednoczonych.

StopTrik International Film Festival narodził się w centrum kultury alternatywnej w Mariborze (Słowenia) w 2011 roku. Idea festiwalu wyrasta z przekonania o niezaprzeczalnej sile i magii animacji poklatkowej, ciągle żywej, pomimo coraz większej popularności cyfrowych technik animacyjnych.

animacja, stoptrik
„Boles”, Špela Čadež, Niemcy, Słowenia, 2013, kadr


W realizację projektu zaangażowane są organizacje pozarządowe z Polski i Słowenii - Fundacja Nowych Ujęć oraz Zavod Iskra oraz instytucje publiczne takie jak Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach oraz Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Lublanie.

Czas projekcji: 70 min.

Początek o godz. 18.00 (wstęp wolny).

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj