bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 19 lutego 2014
  • 23 lutego 2014
  • wyświetleń: 3016

Salon Poezji: karnawałowe wiersze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W najbliższą niedzielę (23 lutego) Galeria Bielska BWA zaprasza na 73. Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji z wierszami i piosenkami związanymi z tematem karnawału i zabawy.

Wyboru poezji dokonali zaproszeni aktorzy - Krystyna Pryszczyk i Janusz Kaczmarski, na co dzień związany ze Sceną Polską w Czeskim Cieszynie. Na fortepianie będzie akompaniować Tomasz Pala.

Po spotkaniu będzie możliwość obejrzenia wystawy "Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny".

Początek o godz.11.00 (galeryjny klub Aquarium). Wstęp wolny.

--------------

Organizowany od 2002 roku Krakowski Salon Poezji, to inicjatywa Anny Dymnej. W niedzielne przedpołudnia aktorzy czytali swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Z publicznością spotykali się aktorzy teatrów krakowskich i goście zapraszani z innych miast.

Z czasem Salony tworzone były w innych miastach Polski. Dzięki inicjatywie Centrum Sztuki Kontrast od 2006 roku Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji była organizowana w Muzeum w Bielsku-Białej. Od stycznia 2013 roku bielski Salon Poezji organizowany jest w Galerii Bielskiej BWA.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj