bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 lutego 2014
  • 1 marca 2014
  • wyświetleń: 2884

Malarstwo Tamary Berdowskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 6 lutego do 2 marca w Galerii Bielskiej BWA można oglądać wystawę prac Tamary Berdowskiej, jednej z najważniejszych przedstawicielek abstrakcji geometrycznej średniego pokolenia.

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 5 lutego o godzinie 19.00.

Punktem wyjścia dla oszczędnych w gamie barwnej płócien jest geometryczny rysunek, w trakcie procesu niwelowany kolorem i światłem.

Artystka operuje zmienną temperaturą barw w obrębie jednego koloru, uzyskując efekt pulsowania powierzchni obrazu i złudzenie „wyjścia poza jego materialność”.

tamara berdowska
Tamara Berdowska, bez tytułu, 2013


Tamara Berdowska urodziła się w 1962 roku w Rzeszowie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej w 1990 roku. Jest artystką wizualną; maluje obrazy, tworzy reliefy i rysunki przestrzenne. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych oraz kilkunastu indywidualnych. Od 2000 roku uczestniczy w sympozjach organizowanych przez Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się językiem geometrii w Chełmie, Orońsku a następnie w Radziejowicach. Od kilku lat artystka mieszka w Bielsku-Białej.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj