bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 16 stycznia 2014
  • 17 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1713

Festiwal Filmowy Future Shorts

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

17 stycznia (piątek) Galeria Bielska BWA zaprasza miłośników kina na pokaz światowego festiwalu filmów krótkometrażowych - Future Shorts Festival: Winter Season 2013/2014.

Festiwal Future Shorts obejmuje swym zasięgiem 90 krajów świata.

W półtoragodzinnym programie edycji zimowej znajduje się jeden dokument, dwie animacje i trzy filmy fabularne. Jednym z dokumentów jest głośny polski 30-minutowy film pt. „Out of Reach” w reż. Jakuba Stożka (2011) mówiący o siostrach próbujących rozwiązać patową sytuację rodzinną.

bwa, festiwal, film


W zestawie filmów znajdą się znakomite obrazy, m.in. nominowana do Oscara w 2013 roku krótka afgańska fabuła w reż. Sama Frencha pt. „Buzkashi Boys”, czy też fabularny siedmiominutowy film pt. „The Date” w reż. Jenni Toivoniemi z Finlandii, nagrodzony na festiwalu w Sundance (USA) i na Best Short Film - Berlin International Film Festiwal 2013, a także nagrodzona na festiwalu w Cannes w 2008 roku francuska animacja pt. „Blind Spot”.

W Polsce, za sprawą organizatora polskiej trasy - Fundacji Ad Arte, festiwal obecny jest już od sześciu lat. W Galerii Bielskiej BWA prezentowany jest od 2013 roku.

Galeria Bielska BWA zaprasza 17 stycznia (godz.18.00-19.30).

Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj