bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 26 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2073

Festiwal pieśni sakralnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

5 koncertów w 4 różnych miejscach- to 12. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej w Bielsku-Białej. Ta ekumeniczna impreza, po raz pierwszy potrwa aż 5 dni.

Uroczysta inauguracja odbędzie się już we wtorek w kościele na os. Karpackim. Usłyszymy oratorium niepołomickie Urbs Amabilis, napisane przez Zbigniewa Wodeckiego z tekstem Leszka Moczulskiego. "Autorzy dostosowali się do wydarzenia, które jest przed nami- beatyfikacji Jana Pawła II, zmieniając końcówkę swojego dzieła"- mówi organizator festiwalu "Musica Sacra", Władysław Szczotka z Bielskiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpią tacy artyści jak: Beata Rybotycka, Ewa Uryga, Jacek Wójcicki, czy Janusz Radek oraz Bielska Orkiestra Festiwalowa i Młodzieżowy Chór "Resonans Con Tutti".

W ramach tegorocznego festiwalu wystąpią jeszcze: aktor, pieśniarz i reżyser teatralny Andre Ochodlo, wykonawca pieśni jidisz, chór męski z St. Petersburga (śpiewy starocerkiewne), czy Paco Pena. W sprzedaży są ostatnie bilety na poszczególne koncerty.

new / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Beskidzkie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj