bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 września 2013
  • wyświetleń: 1706

Festiwal Filmowy Future Shorts

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W piątek 20 września w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się pierwszy w Bielsku-Białej pokaz światowego festiwalu filmów krótkometrażowych - Future Shorts Festival: Summer Season 2013.

bwa, festiwal, film


Festiwal, rokrocznie oglądają widzowie w 300 miastach 90 krajów na sześciu kontynentach. W Polsce pokaz prezentowany jest od sześciu lat.

W letniej edycji widzowie ujrzą sześć filmów nagradzanych na najważniejszych światowych festiwalach: od Sundance Film Festival, British Independent Film Award po T-Mobile Nowe Horyzonty. W letnim zestawie znalazły się produkcje z Hiszpanii, Irlandii, Islandii, USA i Wielkiej Brytanii - fabuły, dokumenty i animacje.

Będzie można zobaczyć m.in. głośny "Boneshaker" Francesa Bodomo z nominowaną do Oscara Quvenzhané Wallis w roli głównej, czy obsypany ponad siedemdziesięcioma nagrodami "La Huida" Victora Carrey’a oraz animowany dokument "The Pirate of Love" Sary Gunnarsdottir, a także jeden z najważniejszych brytyjskich shortów minionego roku - "Volume" Mahali Belo.

Projekcja filmów rozpocznie się o godz. 19.00 w galeryjnej kawiarni Aquarium, potrwa do godz. 20.30. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem pokazów w Polsce jest Fundacja Ad Arte.

Program i opis filmów na stronie internetowej galerii: www.galeriabielska.pl/?d=details&sek=&idArt=1618

lik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj