bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 18 września 2013
  • 25 października 2013
  • wyświetleń: 2747

5. Foto Art Festival

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 11 do 27 października trwać będzie 5. Foto Art Festival - festiwal prezentujący 20 wystaw indywidualnych autorstwa wybitnych, renomowanych artystów fotografików z Europy, Azji i Ameryki.

foto art festival bwa
"Opowieści", fot. archiwum FAF · fot. © Jacob Sobol


foto art festival bwa
© Andreas H. Bitesnich, „Bubbles New York” 2011, wystawa pt. „Głębsze odcienie NYC -Tokio” fot. archiwum FAF


foto art festival bwa
© Joe Szabo, Tom on car, 1975, wystawa pt. „Dorastać w Ameryce”, fot. archiwum FAF


foto art festival bwa
© Michel Vanden Eeckhoudt, „Cairo” 1993, wystawa pt. „Gorzko-słodkie”, fot. archiwum FAF


Wystawy odbywać się będą w galeriach oraz muzeach w centrum Bielska-Białej. Wystawy obejmują portret, dokument, reportaż, pejzaż, eksperyment, prezentują różne techniki.

W Galerii Bielskiej BWA swoje wystawy indywidualne zaprezentują czterej artyści:

Andreas H. Bitesnich z Austrii - fotografik i muzyk, jeden z największych współczesnych komercyjnych fotografów aktu, mody i portretu, jako wypowiedź najbardziej osobistą traktujący jednak fotografię dokumentalną (wystawa pt. "Głębsze odcienie NYC - Tokio");

Belg Michel Vanden Eeckhoudt - należący do znanej, międzynarodowej fotograficznej Agencji "VU", znany w świecie jako autor wyjątkowych, psychologicznych portretów zwierząt i ich właścicieli (głównie psów) oraz dowcipnych fotoreportaży z Europy (wystawa pt. "Gorzko-słodkie");

Jacob Sobol z Danii - sława światowej fotografii, członek słynnej agencji Magnum, laureat licznych prestiżowych nagród, wymieniany na liście najważniejszych fotografów świata - jako fotografik zainteresowany głównie człowiekiem, jego czarno-biała fotografia jest kontrastowa, ciemna i jakby surowa, zaś zdjęcia mają niezwykłą siłę bardzo intymnego obrazu (wystawa pt. "Opowieści");

Joe Szabo (USA) - nauczyciel i znakomity dokumentalista, który w historię fotografii wpisał się przyjaznymi, naturalnymi i uniwersalnymi w odbiorze zdjęciami przedstawiającymi nastolatków, zwany przez to kronikarzem dorastającej młodzieży - w latach 80. i 90. XX wieku jego album pt. "Almost Grown" nosił miano biblii wśród fotografów mody (wystawa pt. „Dorastać w Ameryce”).

Inez Baturo, dyrektor programowy FAF: - "Istotnym jest fakt, iż wszystkie wystawy pokazywane są w Polsce po raz pierwszy i można je zobaczyć tylko w Bielsku-Białej. Największą atrakcją festiwalu jest Maraton Autorski - czyli spotkania ze sławnymi artystami, którzy w większości przypadków przyjeżdżają do Polski po raz pierwszy w życiu. Festiwalowi towarzyszą niezwykle interesujące warsztaty i przegląd portfolio. Nie przyświeca nam żaden temat wiodący - pragniemy pokazać po prostu fotografię z najwyższej półki, która może być inspiracją dla fotografujących. Różnorodność stylistyczna i tematyczna festiwalu powoduje, że każdy znajduje dla siebie interesujący dział. Kameralność samego miasta powoduje, że wszystkie wystawy można spokojnie obejrzeć, przechodząc centrum na piechotę, podziwiając przy okazji secesyjną architekturę Bielska-Białej. Festiwal wpisuje się w nurt "slow life" - czyli bez pośpiechu, w skupieniu, nie ilość, a jakość się liczy. Szukamy przyjaciół i rozwijamy się artystycznie".

Organizatorami Festivalu są Fundacja Centrum Fotografii oraz Gmina Bielsko-Biała. Pomysłodawcami są Inez Baturo (dyrektor programowy) i Andrzej Baturo (dyrektor generalny) - twórcy i animatorzy festiwalu, artyści fotograficy, prowadzący w Bielsku-Białej autorską Galerię Fotografii "B&B", założyciele Fundacji Centrum Fotografii. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Od 11 do 27 października, galeria BWA jest otwarta od godziny 10.00 do 19.00.

Szczegóły programowe i organizacyjne na stronie Foto Art Festival www.fotoartfestival.com

lik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj