bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 września 2013
  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 2172

Spektakl "Harold i Matylda"

Z przyczyn niezależnych od organizatorów, spektakl "Harold i Matylda", który miał się odbyć 13 października w Bielskim Centrum Kultury - Dom Muzyki, został odwołany.

spektakl harold i matylda


Zakupione wcześniej bilety można zwracać w kasie Bielskiego Centrum Kultury.

-------------------

"Harold i Matylda" to komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. To poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku.

Dziewiętnastoletni Harold, leczący swą depresję u psychoanalityka (Tadeusz Chudecki), posiada dość nietypową pasję... lubi uczestniczyć w ceremoniach pogrzebowych. W trakcie jednej z takich uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda, która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia.

Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Magdalena Wójcik/Agnieszka Sienkiewicz) wybranymi przez jego matkę (Grażyna Wolszczak/Dorota Chotecka).

W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać go będzie jednak zaskakująca niespodzianka...

W rolach głównych zagrają: Krystyna Sienkiewicz (Matylda), Tomasz Ciachorowski (Harold), Grażyna Wolszczak, Agnieszka Sienkiewicz, Hanna Kochańska, Tadeusz Chudecki i Dariusz Taraszkiewicz.

Bilety w cenie 85 zł do nabycia w kasie BCK (rezerwacje pod numerem: 33 828 16 45 lub 33 828 16 55).

Odsłona spektaklu jest połączona z promocją najnowszej książki Krystyny Sienkiewicz "Cacko". Po spektaklu będzie możliwość zakupu książki jak i uzyskania autografu od Krystyny Sienkiewicz.

- To nie jest biografia. Nie ma tu dat, nie ma chronologii, nie ma ku pamięci. To zaproszenie do świata lirycznej komediantki Krystyny Sienkiewicz. Ta książka jest podróżą po życiowych drogach i bezdrożach pamięci, po pięknej krainie zdobionej wyjątkowym gustem i talentem. To również manifest urody życia, umiejętności cieszenia się z rzeczy małych i dużych, radzenia sobie w każdych okolicznościach. A wszystko podane w sposób, w jaki Krystyna Sienkiewicz patrzy na świat i ludzi - dowcipnie, inteligentnie, czasem komicznie, innym razem tragikomicznie, a kiedy trzeba melancholijnie i lirycznie.

źródło: Ale! Teatr

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.