bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 7 września 2013
  • 9 września 2013
  • wyświetleń: 1651

Narodowe czytanie Fredry - zdjęcia

W sobotę o godz. 13 na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej rozpoczęło się "Narodowe czytanie" Aleksandra Fredry. "Zemstę" czytali aktorzy Teatru Polskiego: Marta Gzowska-Sawicka, Kazimierz Czapla i Sławomir Miska oraz aktorka Teatru Lalek Banialuka Lucyna Sypniewska.

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Organizatorem akcji w Bielsku-Białej jest Książnica Beskidzka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jacka Krywulta.

Narodowe czytanie Fredy · fot. UM Bielsko-Biała


Czytaniu towarzyszyło otwarcie wystawy pt. "Zemsta Aleksandra Fredry", która została przygotowana przez Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej (ul. Podcienie 9). Ekspozycja prezentuje całość twórczości Aleksandra Fredry. Na wystawie można zobaczyć różne edycje wydań dzieł pisarza - od najstarszych XIX wieku, aż po współczesne oraz realizacje teatralne i filmowe na przestrzeni lat. Oprawę graficzną wystawy stanowią ilustracje przedstawiające życie i twórczość pisarza.

Wystawę można zwiedzać do końca września.

new, ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.