bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 6 sierpnia 2013
  • 9 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1656

Salsa na Letniej Scenie Sfery

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

Już w najbliższy piątek (9 sierpnia) o godzinie 19.00 Plac Bolka i Lolka przed Galerią Sfera wypełni się dźwiękami salsy - wystąpi kubańska Tradicuba.

sfera


Tradicuba to jedna z najlepszych orkiestr salsowych na świecie. Liderem grupy jest ceniony pianista, wiolonczelista i kompozytor - Reinaldo Antonio Ceballo Hachavarria z Kuby. Tworząc zespół, Reinaldo zaprosił do współpracy polskich i latynoskich muzyków zafascynowanych karaibskimi dźwiękami. W ten sposób kilkanaście lat temu powstała w Polsce orkiestra wykonująca prawdziwie kubańską muzykę.

Salsa w muzyce narodziła się w połowie XX wieku z połączenia rytmów karaibskich i afrokubańskich oraz jazzu. Rozwijała się na Kubie, w Portoryko oraz innych krajach latynoskich, ale też np. w Nowym Jorku. Dzisiaj ten gatunek muzyczny uwielbiany jest na całym świecie. Wielu miłośników ma także w naszym kraju.

Letnia Scena Sfery to cykl wakacyjnych koncertów. Każdy fan dobrej muzyki z pewnością znajdzie coś dla siebie. Przed nami jeszcze koncerty Bitumen Beat, Tabu i Kasi Kowalskiej. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj