Literacki wieczór na Bielskiej Scenie Reja - spotkanie z pisarzami już w listopadzie
Za nami:
Już 3 listopada o godzinie 17.00 na Bielskiej Scenie Reja odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne - jesienny wieczór z literaturą, podczas którego spotkają się miłośnicy książek, słowa i inspirujących historii.
Wojciech Dutka, urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej, to pisarz, historyk i nauczyciel. Absolwent historii oraz podyplomowego studium dziennikarstwa, od lat związany jest z edukacją i badaniami historycznymi. W swoim dorobku ma publikacje w uznanych czasopismach naukowych, takich jak Przegląd Historyczny, Klio, Czasy Nowożytne czy Kwartalnik Historii Żydów.
Dutka to autor licznych powieści historycznych, sensacyjnych i kryminalnych, które zyskały uznanie czytelników i krytyków. Jego twórczość łączy w sobie fascynację historią z literacką wyobraźnią i pasją do opowiadania o ludziach, emocjach i przełomowych momentach dziejów.
Wśród jego publikacji znajdują się m.in.:
Krew Faraonów (2005),
Taniec Szarańczy (2007),
Bractwo Mandylionu (2009, wyd. rozszerzone 2020),
Czerń i Purpura (2013, wznowienie 2019),
Kartagińskie Ostrze (2015),
Lunatyk (2016),
Czarna Pszczoła (2017),
Kurier z Toledo (2019), Kurier z Teheranu (2020), Kurier z Tivoli (2021),
Apokryf (2021), Sen o Glajwic (2022), Apostata (2022),
Amerykanka (2023), Anegdota (2023), Niemka (2024) i Japonka (2024).
Najświeższą pozycją w jego dorobku jest wydana 17 października 2025 roku powieść „Zdradzona”, która już wzbudza zainteresowanie czytelników i recenzentów.
Ewelina Kaps - autorka książki "Czy można przez 500 lat kochać jednego człowieka", nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Gastronomicznych i Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka w Bielsku-Białej
Wiktoria Zaremba - poetka, publikuje swoje wiersze w social mediach, abolwentka Gastronoma.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.