bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 maja 2013
  • wyświetleń: 1314

Fotografie Alfreda Sosgórnika

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Za nami:

Gemini Park w Bielsku-Białej zaprasza na wystawę zdjęć Alfreda Sosgórnika, alpinisty, ski alpinisty, fotografa i filmowca. Wystawa potrwa do 11 maja (sobota).

Wystawa wpisuje się w program V edycji Bielsko Bialskiego Festiwalu Filmowego "Podróże, małe i duże". Na wystawie, usytuowanej na parterze Centrum między sklepami Bytom i C&A, można obejrzeć niezwykłe zdjęcia prezentujące codzienność tybetańskiego buddyzmu.

Autor fotografii i równocześnie twórca festiwalu, jest pomysłodawcą i organizatorem wielu przedsięwzięć o ekstremalnym charakterze, min. wyprawy wspinaczkowej na Trango Nemless Tower, narciarsko-wspinaczkowej w góry Tien Szan i Kordyliery Peruwiańskie. Jest również laureatem nagrody Kolosy. Szukał nowych dróg na Kedardome w Himalajach Garwahlu i Mituraju w Andach peruwiańskich. Jest autorem filmów dokumentalnych o tematyce górskiej i projektu kulturoznawczego Oczami Buddów oraz filmu eksperymentalnego "Trans".

Bielsko Bialski Festiwal Filmowy, którego częścią jest wystawa w Gemini Park, odbędzie się 11 maja w Kinie Studio. Prezentacje festiwalowe i konkursowe odbędą się w godzinach od 12.00 do 20.00. W programie są filmy takie, jak: "180 stopni na południe", "The Wildest Dream", "Jeszcze dalej" oraz słynna "Samsara", w reżyserii ROna Fricke, twórcy kultowej "Baraki".

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj