bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 maja 2013
  • 16 maja 2013
  • wyświetleń: 1650

Konkurs kulinarnych blogerów

W restauracji "Dworek" w Bielsku-Białej odbył się V i ostatni już półfinał projektu "BlogerChef". Ostatnim finalistą została Małgosia Jaszczyk, autorka bloga tapasdecolores.blogspot.com. Serca Jury podbił przygotowany przez blogerkę czarny makaron z krewetkami w sosie curry i deser kokosowy z mango, pistacjami i lionką.

blogerchef
fot. blogerchef.pl


blogerchef
fot. blogerchef.pl


blogerchef
fot. blogerchef.pl


Spotkanie rozpoczęło się już w piątek od wieczoru integracyjnego, podczas którego odbyły się warsztaty kuchni azjatyckiej. Mirek Drewniak przygotowywał „na żywo” potrawy takie jak m.in. stek z indyka z masłem glee marynowany w mleczku kokosowym, filet z kurczaka w sosie teryaki z curry, sokiem z limonki i kolendrą oraz drobiowe kotleciki w sezamie podawane na musie z melona z olejem sezamowym i sosem sojowym.

Kolejnym punktem spotkania był pokaz robienia sushi. Maciej Baniak, doświadczony sushi-master opowiedział o technikach przyrządzania sushi i zaprezentował jak je odpowiednio przygotować. Uczestnicy sami mogli także spróbować swoich sił w przygotowaniu tego japońskiego przysmaku.

Właściwe zmagania blogerów rozpoczęły się w sobotni poranek. Zadaniem uczestników było przygotowanie dania głównego i do wyboru przystawki lub deseru, które inspirowane były kuchnią azjatycką. Blogerzy podzieleni na zespoły mieli godzinę na przygotowanie autorskich przepisów, które miały podbić serca i kubki smakowe Jury. Na sali panowało zamieszanie typowe dla każdej kuchni, a w powietrzu unosiły się aromaty przygotowywanych dań. Jury bacznie obserwowało poczynania uczestników. Doradzali, kosztowali dań i służyli radą, aby potrawy były idealne.

Półfinaliści otrzymali wszystkie potrzebne produkty spożywcze potrzebne do przyrządzania dań, a także akcesoria i sprzęty kuchenne m.in. rękawy do pieczenia, papiery do wypieków i folię spożywczą Jana Niezbędnego. Konkursowe potrawy oceniało jury, pod przewodnictwem Mirka Drewniaka.

V półfinał konkursu zakończył się w sobotni wieczór uroczystym ogłoszeniem zwycięzcy i wręczeniem nagród wszystkim uczestnikom. Kolejna okazja do gotowania „na żywo” to wielki finał, który odbędzie się w dniach 21-13 czerwca w obiekcie Columna Medica w Łasku k. Łodzi. Wtedy też zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma tytuł BlogerChef’a.

Informacje na temat konkursu „BlogerChef” można znaleźć na stronie www.blogerchef.pl oraz na Facebook’u projektu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.