bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 24 kwietnia 2013
  • 29 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2938

BWA: film "Making of balletto"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W poniedziałek 29 kwietnia Galeria Bielska BWA zaprasza na projekcję filmu "Making of balletto" - film z programu "TyDzień Tańca 2013".

bwa, balet
Fot. Adrian Lach, „Tydzień Tańca 2013”, sesja zdjęciowa we wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie


bwa, balet
Fot. Roman Hryciów, „Tydzień Tańca 2013”, sesja zdjęciowa we wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie


bwa, balet
Fot. Roman Hryciów, „Tydzień Tańca 2013”, sesja zdjęciowa we wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie


Filmowy dokument Rafała Zguda, to making of z sesji fotograficznej we wnętrzach zamków w Bielsku-Białej i Pszczynie. Autor filmował młode baletnice ze Studia Tańca Entrée w pięknych zabytkowych wnętrzach w trakcie ich pozowania do zdjęć, które znalazły się następnie w kalendarzu Studia Tańca Entrée na 2013 rok.

Specjalny program zajęć dla uczennic, wpisujący się w dworski klimat, mocno powiązany z początkami baletu, przygotowała Aleksandra Skowrońska, tancerka i choreografka prowadząca Studio Tańca Entrée, pomysłodawczyni projektu "TyDzień Tańca", którego pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. Tancerki fotografowali Roman Hryciów i Adrian Lach.

Film Rafała Zguda - prezentowany w Galerii Bielskiej BWA w dniu 29 kwietnia, obchodzonym na świecie jako Międzynarodowy Dzień Tańca - jest częścią programu "Tygodnia Tańca 2013", przebiegającego w tym roku pod hasłem "Dworski bal-et".

W dniach 27-29 kwietnia w Muzeum Zamkowym w Pszczynie oraz w Bielsku-Białej odbywać się będą prezentacje fotografii, filmu, wykłady na temat narodzin tańca klasycznego, koncerty muzyki barokowej, etiudy taneczne młodych baletnic oraz happening z udziałem publiczności. Organizatorem "Tygodnia Tańca" jest Studio Tańca Entrée, współorganizatorem Galeria Bielska BWA.

Projekcja filmu odbędzie się o godzinie 18.00. O godzinie 18.30 - panel dyskusyjny z udziałem artystów (poprowadzi Aleksandra Skowrońska).

lik / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj