Rozrywka
- 8 stycznia 2025
- 24 stycznia 2025
- wyświetleń: 1002
Spotkanie z Tau w Olszówce
Za nami:
Dom Kultury w Olszówce zaprasza na spotkanie z jednym z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych raperów polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie odbędzie się 24 stycznia w godzinach 16.00-18.00.

Tau (właściwie Piotr Kowalczyk), wcześniej znany jako Medium, to artysta, który od lat przyciąga uwagę zarówno fanów, jak i krytyków swoim autentycznym stylem oraz głębokimi tekstami. Już od pierwszych kroków na scenie hip-hopowej zdobywał serca słuchaczy, co zaowocowało wieloma nagrodami, w tym prestiżowymi Popkillerami.
W 2011 roku jego utwór „Deklaracja miłości” znalazł się na kompilacji Popkiller Młode Wilki, która była trampoliną do dalszej kariery. W tym samym roku światło dzienne ujrzał pierwszy legalny album Tau - \"Teoria równoległych wszechświatów\", który został w całości wyprodukowany przez niego samego, a portal Popkiller wyróżnił go w kategorii Odkrycie Roku.
Od tamtej pory Tau zdobył również inne nagrody Popkillera, umacniając swoją pozycję wśród najważniejszych postaci polskiego hip-hopu. W swojej twórczości współpracował z wieloma czołowymi raperami, takimi jak Sarius, Zbuku, Paluch, Bisz, Kacper HTA, Buka, Łona czy Zeus.
Tau był również Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Polsce, a jego utwór „Ola Lizbona” w Portugalii stał się nieoficjalnym hymnem tego wydarzenia, a tym samym zyskał szczególną popularność wśród młodzieży.
Jego najnowszy album Remedium II zdobył ogromne uznanie wśród fanów, co potwierdza trzecie miejsce na prestiżowej liście sprzedaży OLIS. Warto dodać, że na wspomnianym albumie znajduje się także wyjątkowy utwór „Grawitacja”, w którego teledysku wystąpił znany aktor Michał Koterski, co dodało utworowi dodatkowej głębi i rozgłosu.
W 2011 roku jego utwór „Deklaracja miłości” znalazł się na kompilacji Popkiller Młode Wilki, która była trampoliną do dalszej kariery. W tym samym roku światło dzienne ujrzał pierwszy legalny album Tau - \"Teoria równoległych wszechświatów\", który został w całości wyprodukowany przez niego samego, a portal Popkiller wyróżnił go w kategorii Odkrycie Roku.
Od tamtej pory Tau zdobył również inne nagrody Popkillera, umacniając swoją pozycję wśród najważniejszych postaci polskiego hip-hopu. W swojej twórczości współpracował z wieloma czołowymi raperami, takimi jak Sarius, Zbuku, Paluch, Bisz, Kacper HTA, Buka, Łona czy Zeus.
Tau był również Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Polsce, a jego utwór „Ola Lizbona” w Portugalii stał się nieoficjalnym hymnem tego wydarzenia, a tym samym zyskał szczególną popularność wśród młodzieży.
Jego najnowszy album Remedium II zdobył ogromne uznanie wśród fanów, co potwierdza trzecie miejsce na prestiżowej liście sprzedaży OLIS. Warto dodać, że na wspomnianym albumie znajduje się także wyjątkowy utwór „Grawitacja”, w którego teledysku wystąpił znany aktor Michał Koterski, co dodało utworowi dodatkowej głębi i rozgłosu.
Spotkanie w godz. 16.00-18.00. Wstęp na spotkanie jest wolny!
Godz. 19.00 - koncert TAU w Rudeboy Club (obowiązują bilety).
ZOBACZ TAKŻE
JutroSpotkanie z Kicią Kocią w Mikuszowicach Krakowskich - wydarzenie dla dzieci w Książnicy Beskidzkiej
Paweł Pawlikowski z nagrodą w Cannes. Reżyser nagrodzony za film kręcony w Bielsku-Białej
Nowy teledysk „Białego” już w sieci. „Tiry na tory” zapowiada nowy album
Graforyzm w przestrzeni miasta. Młodzi artyści z Bielska-Białej łączą słowo z obrazem
4 październikaSkończyły się żarty. Mann i Bukartyk na scenie Cavatina Hall
[FOTO] „Archiwum wahań” - otwarcie Pawilonu Polskiego na Malta Biennale 2026
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









