bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 30 marca 2013
  • 29 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1892

Festiwal Kultury i Gier Grojkon

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Około 1,5 tys. osób wzięło udział w kolejnej edycji Festiwalu Gier i Kultury Grojkon, jaki przez 3 dni odbywał się w Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej. Po raz pierwszy na tym festiwalu stoczono rycerską Bitwę o Bielsko.

Bielska ATH gościła Grojkon po raz drugi. Dzięki sporej przestrzeni wiele atrakcji pojawiło się po raz pierwszy, bądź też mogło przybrać większe formy. Wykorzystując zielone tereny kampusu akademickiego po raz pierwszy na Grojkonie została rozegrana inscenizacja rycerskiej bitwy. Pojawił się też Artemis, symulator statku kosmicznego- największy jak do tej pory w Polsce. Walką trzech statków kosmicznych odpierających atak Obcych na bazę astronautów sterowało jednocześnie 18 graczy. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się Blok Bajkowy, przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach.

Jak mówi Mateusz Juściński z Fundacji Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Społecznych, która zorganizowała festiwal na bielskiej uczelni, to największy jak do tej pory Grojkon. Oprócz 1,2 tys. osób, które akredytowały się podczas trzydniowego festiwalu, w imprezach plenerowych wzięło udział kolejnych kilkaset, najczęściej całych rodzin, zwabionych na Błonia ładną pogodą i dobrą zabawą.

Największym wydarzeniem 3-dniowej imprezy była Bitwa o Bielsko, w inscenizacji której wzięło udział kilka bractw rycerskich, łącznie kilkadziesiąt lżej lub ciężej zbrojnych rycerzy i zwykłych „zaciężnych”. Scenariusz bitwy przewidywał odparcie ataku barbarzyńskich hord Wikingów na miejscową ludność, co wśród huku armat i okrzyków zagrzewających do walki widzów po kwadransie w pełni się udało. Bractwom rycerskim jednej bitwy było jednak za mało, toteż małe potyczki i pojedynki na miecze odbywały się do zapadnięcia zmroku. Wtedy dla widzów organizatorzy przygotowali świetlisty fireshow.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj