bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 12 marca 2011
  • 22 marca 2011
  • wyświetleń: 2612

Złote Maski - uroczysta gala

Za nami:

Złota Maska za najlepszą rolę męską dla Kuby Abrahamowicza z bielskiego Teatru Polskiego.

Złota Maska


Tym razem w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród marszałków województwa śląskiego i opolskiego. Nagrody dla ludzi teatru rozdano już po raz 43. Fundatorami wyróżnień są marszałkowie województw oraz najważniejsze media w regionie. Jury zobaczyło prawie 500 ról!

Trzy Złote Maski zostały w bielskich teatrach. Kubę Abrahamowicza wyróżniono za rolę Zeze w spektaklu "Moje drzewko pomarańczowe".

Złotą Maskę otrzymali również: w kategorii nagroda specjalna- Jakub Lewandowski za choreografię do spektaklu "Hotel Nowy Świat", który można oglądać w bielskim Teatrze Polskim oraz Eva Farkašova za scenografię do spektaklu "Tristan i Izolda" oraz za lalki i kostiumy do spektaklu "Podróże Guliwera" w teatrze lalek Banialuka w Bielsku-Białej. "To bardzo miłe, że pozwalacie mi pracować na polskiej scenie"- mówiła Farkašova.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.