Rozrywka

  • 1 lipca 2024
  • wyświetleń: 655

Spektakl w wykonaniu Beskidzkiego Klubu tenisowego Advantage podczas 3 kolejki LOTTO SuperLigi

Materiał partnera:

Spotkanie Kolejki, które rozegrane zostało w niedzielę 30 czerwca na kortach PTP Łódź dostarczyło nie lada emocji. Na inaugurację na korcie w barwach gospodarzy pojawił się dawno nie widziany Michał Przysiężny, kiedyś 57. „rakieta” świata, który od dawna nie występuje już w tourze.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała


Michał dzielnie walczył ze Słowakiem Jozefem Kovalikiem z BKT, ale ogranie turniejowe rywala wzięło górę. Kovalik wygrał 6:3, 6:2, wyprowadzając bielszczan na prowadzenie. W kolejnym pojedynku o randze Meczu Dnia spotkały się stała „bywalczyni” ligowa - Katarzyna Kawa z zespołu gości oraz debiutująca w lidze Węgierka Fanny Stollar. Pierwszy set był niezwykle zacięty i zakończył się zwycięstwem Stollar po tie-breaku (do 7). W drugiej odsłonie jej przewaga była już znacząca. Węgierka wygrała całą partię 6:2, doprowadzając w spotkaniu do remisu.

Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po drugim pojedynku, gdy na korcie pojawili się debliści. Legenda gry podwójnej Łukasz Kubot w parze z Jozefem Kovalikiem zaprezentowali kawał dobrego tenisa. Ich rywale w osobach Michała Przysiężnego i Szymona Walkowa nie mieli wiele do powiedzenia, ulegając gościom 3:6, 3:6. Podobny przebieg miał pojedynek gry podwójnej kobiet. Debel gości Katarzyna Kawa/Viktoria Hruncakova była za silny dla pary Paula Kania-Choduń/Fanny Stollar. Zawodniczki BKT wygrały 6:2, 6:3, kończąc Spotkanie Kolejki.

Po zdobyciu 3 cennych punktów w Łodzi aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski niemalże są już pewni występu w grudniowym FINAL FOUR. Ostatni mecz rundy zasadniczej zaplanowany został na 28 lipca, kiedy to BKT podejmie na kortach przy ulicy Ceramicznej WKS Grunwald Poznań.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała

43-346 Bielsko-Biała
ul. Ceramiczna 20

tel. (33) 810-30-55
kom. 792707074
kom. 501307154Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Advantage

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj