Rozrywka

  • 25 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1398

Splotek i Splotka: rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę dla Instytutu Kultury Miejskiej - Miasta Splotów

Konkurs na maskotki dla Miasta Splotów rozstrzygnięty. Z 163 zgłoszeń jury wybrało 4 najlepsze projekty maskotek dla Bielska-Białej. Konkurs organizował Miejski Dom Kultury wraz z Instytutem Kultury Miejskiej - Miasto Splotów. Celem było wyłonienie maskotek, które będą promować miasto w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Splotek i Splotka: rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę dla Instytutu Kultury Miejskiej - Miasta Splotów
Splotek i Splotka: rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę dla Instytutu Kultury Miejskiej - Miasta Splotów · fot. Dom Kultury im. Jacka Lecha


"Jury, wyrażając uznanie dla talentów dzieci i młodzieży, skupiło uwagę przede wszystkim na projektach, które charakteryzowały się oryginalnością. Po długich i burzliwych obradach komisja oceniająca prace zadecydowała, że do drugiego etapu konkursu przechodzą projekty maskotek, których autorkami są: Roksana Bachlaj i Marianna Stachura. Dodatkowe wyróżnienia otrzymały: Sonia Frydel i Nina Kałuska" - czytamy w informacji przesłanej przez Dom Kultury im. Jacka Lecha.

"Dwa spośród tych projektów (Roksany Bachlaj i Marianny Stachury), na skutek werdyktu jury zostały przekazane do Teatru Lalek Banialuka, a tam pracownicy teatru przygotowali przestrzenne prototypy maskotek, które zostały umieszczone w przestrzeni miejskiej - na Placu Chrobrego, gdzie 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, podczas gry terenowej „Gdzie jest Szpieg”, organizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, uczestnicy gry, a więc dzieci, ale także towarzyszący im dorośli, zagłosowali na te spośród przygotowanych prototypów maskotek Splotka i Splotki, które najbardziej przypadły im do gustu" - dodają.

Ostateczne wyniki  • Nagroda Główna - Roksana Bachlaj z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej.
  • II miejsce - Marianna Stachura z Domu Kultury w Kamienicy
  • Wyróżnienia: Sonia Frydel z Domu Kultury w Wapienicy i Nina Kałuska ze Szkoły Podstawowej nr 1w Bielsku-Białej.


Roksana Bachlaj - tak jak nasze Miasto Splotów snuje nowe wątki miejskiej opowieści, tak gąsieniczka snuje wokół siebie kokon, aby następnie narodzić się na nowo jako uskrzydlony motyl. Szara koronka na skrzydłach Splotka i Splotki, symbolizuje gęsty splot „doświadczeń i emocji”. Maskotki nazwałam motylem i ćmą, dla prostszego odróżnienia owadów. W przyrodzie oba są motylami, ludzie wymyślili jednak sztuczny podział na motyle nocne i dzienne. Tym samym znaleźliśmy równowagę: motyl i ćma, jasność i ciemność, dzień i noc, Bielsko i Biała. Pomimo różnic, Splotek i Splotka są nierozłączni. Magnesy w łapkach, które zawieram w swoim projekcie, symbolizują ich więź przyjaźni. Motyl stanowi symbol wolności, odrodzenia, rozwoju i nadziei na lepsze jutro. -

Splotek i Splotka: rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę dla Instytutu Kultury Miejskiej - Miasta Splotów
Splotek i Splotka: rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę dla Instytutu Kultury Miejskiej - Miasta Splotów · fot. Dom Kultury im. Jacka Lecha


"Wręczenie nagród głównych - kart podarunkowych od Galerii Sfera o wartości 1000 zł dla zwycięskiej pracy, 500 zł za drugie miejsce i po 250 zł dla każdego z dwóch wyróżnień (razem: 2000 zł) oraz wejściówek na spektakle do Teatru Lalek Banialuka i gadżetów promocyjnych Bielska-Białej - nastąpiło w niedzielę 23 czerwca po godz. 14.00 na terenie Domu Kultury Włókniarzy (w którym mieści się główna siedziba Miejskiego Domu Kultury), podczas imprezy pn. Uwijanki" - informuje organizator.

Zac / bielsko.info

źródło: Dom Kultury im. Jacka Lecha

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.