Rozrywka

  • 20 czerwca 2024
  • 26 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3074

[FOTO] Festiwal świętojański "Od Jana do Ivana" na bielskim placu Wojska Polskiego

Towarzystwo przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia organizowali w miniony weekend Festiwal Świętojański od Jana do Iwana, który odbył się Placu Wojska Polskiego. Na ten dzień zaplanowano serię koncertów, które przeniosły słuchaczy w świat muzyki i tradycji.

Festiwal świętojański "Od Jana do Ivana" na bielskim placu Wojska Polskiego · fot. organizator


"W wydarzeniu wzięły udział zespoły Trio Mandili oraz Dym, które przeniosły słuchaczy w fascynujący świat muzyki ludowej i tradycyjnej. Trio Mandili, znane z delikatnej, ale potężnej polifonii gruzińskiej, oczarowało publiczność swoimi magicznymi głosami. Z kolei zespół Dym, poruszył ducha przeszłości w formie mocnej, progresywnej muzyki folkowej" - informuje organizator.

"Dodatkowe atrakcje, takie jak Gimnastyka Słowiańska, spektakl "Wianki" oraz tradycyjne plecenie wianków, dostarczyły uczestnikom niezapomnianych doświadczeń. Wydarzenie zakończyło się głośnym przytupem podczas Pochodu ulicą 11 Listopada do rzeki, z udziałem zespołu "Walimy w Kocioł" - dodaje organizator.

"Ale to nie koniec naszych spotkań! Już 6 lipca ponownie widzimy się na Placu Wojska Polskiego, by kontynuować świętowanie" - zachęca organizator - Towarzystwo przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Zac / bielsko.info

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.